Wypowiedzi Scaroniego i Leonardo podczas konferencji Higuaina i Caldary

Wypowiedzi Scaroniego i Leonardo podczas konferencji Higuaina i Caldary

Poniżej prezentujemy część konferencji prasowej z udziałem Gonzalo Higuaina i Mattii Caldary, w której to wypowiedzieli się prezydent Milanu, Paolo Scaroni oraz dyrektor techniczny ekipy Rossonerich, Leonardo.

Wypowiedź Paolo Scaroniego:

Nasza droga odbudowy tego klubu zajmie trochę czasu. Posiadanie młodych zawodników jest dla nas kluczowe. Ich obecność może nam naprawdę pomóc. Caldara będzie częścią obrony złożonej z młodych piłkarzy. 

Czy w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zmian w kierownictwie?  Nie mam żadnych konkretnych informacji na ten temat. Przybycie nowego CEO nastąpi w odpowiednim czasie. Wybór nowego CEO i posiadanie takiej gwiazdy w zespole jak Higuain jest ważną częścią tego projektu. Nie jestem ekspertem w dziedzinie statystyk piłkarskich, ale Higuain zdobył najwięcej goli we Włoszech w ciągu ostatnich 5 lat. Liczba występów i goli jest kluczowa, a posiadanie takiego zawodnika w drużynie napawa mnie radością.


Wypowiedź Leonardo:

Każde negocjacje mają swoją historię. Przeprowadziliśmy je w bardzo dobrej atmosferze, szukając jak najlepszego rozwiązania dla obu zespołów. Nie było łatwo osiągnąć porozumienie, ale ostatecznie udało nam się osiągnąć nasz cel. 

O Caldarze:

Zdecydowałem się na sprowadzenie Caldary, ponieważ od kilku lat śledzę ścieżkę jego rozwoju. Atalanta dobrze szkoli swoich zawodników. Pod względem technicznym jest on zawodnikiem ,który dostosowuje się do nowych realiów piłki nożnej. Uważam, że warto inwestować w młodych, włoskich zawodników. To oni są przyszłością calcio. Chcemy zbudować defensywę na wiele lat.

Porównanie Caldary z Bonuccim:

Bonucci jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. Przez jakiś czas był też symbolem powrotu Milanu na należne mu miejsce. W ostatnim czasie pewne rzeczy uległy jednak zmianie. Jak wiemy mercato rządzi się swoimi prawami. Bonucci ma swoją wartość, którą można teraz ocenić. Caldara jest zawodnikiem, który ma już swoją wartość i przed nim jest także wielka przyszłość. Widzę w nim wielki potencjał.

O mercato:

Nasze cele nie uległy zmianie. To jest dopiero początek. Wiemy jakie będą nasze kolejne działania. Nie mogę zaprzeczyć ,że ta operacja dała nam dodatkową energię i prowadzi nas do realizacji ważnych celów. Mogę powiedzieć, że rozwój klubu będzie odbywał się stopniowo. Ta operacja było okazją, z której skorzystaliśmy. 

Czy dojdzie jeszcze do jakich zmian w obronie?

Wszystko będzie zależeć od możliwości, jakie przedstawi nam rynek. Ten zespół już może być konkurencyjny.

Czy miałeś wcześniej ustalony projekt na przeprowadzenie mercato?

 Nie, nie miałem na to czasu. Trudno jest przewidzieć pewne rzeczy. Nie wszystko zależy od nas. Caldara nie był jedynym zawodnikiem, o którym myśleliśmy od samego początku. Moim zdaniem cała ta transakcja zakończyła się bardzo dobrze dla nas. Mamy wiele powodów do satysfakcji. Dzięki tym dwóm transferom zrobiliśmy ważny krok zarówno w obronie jak i w ataku.

O kolejnych wzmocnieniach:

Czy wciąż naszym priorytetem jest mezzala i skrzydłowy? Obecnie rynek rozwija się w dynamiczny sposób i niczego nie można przewidzieć. Dzisiaj musimy ocenić nasze możliwości i na ich podstawie dokonać właściwych wyborów. Postaramy się zachować przy tym ostrożność i równowagę. 

Higuain powiedział mi, że kiedy grał przeciwko Atalancie, starał się na boisku unikać Caldary ze względu na jego umiejętności. 

Ten klub ma swój urok, który musi być odpowiednio zapamiętany. To w jaki sposób Milan wygrywał w przeszłości, pozostanie w jego historii na zawsze. Sposób w jaki wygrywał kiedyś Milan przekonuje takich zawodników jak Higuain do dołączenia do nas. Te negocjacje były same w sobie wyjątkowe i piękne. Momentem decydującym okazało się spotkanie twarzą w twarz.

Kiedy pojawiła się możliwość transferu Higuaina do Milanu? 

Wszystkie świetne zespoły myślą o wspaniałych zawodnikach. Niektóre transfery są możliwe do wykonania z mniejszym lub większym prawdopodobieństwem. Posiadanie takiego napastnika jak Higuain to zmiana na lepsze dla Milanu. Naprawdę jestem zadowolony z tego transferu. Kiedy mówiłem o pewnych ograniczeniach na pierwszej konferencji prasowej była to tylko wymówka. Mogę tak teraz powiedzieć, ponieważ od tamtego czasu wiele się zmieniło. Higuain wysłał mi SMS-a, że Milan może stać się ponownie wielki i chciałby dołączyć do naszego projektu. Ten klub rozwija się wraz z nim. Nasza postawa podczas mercato nie ulega zmianie. Chcę być ostrożny. Chcę na spokojnie rozpatrzeć wszelkie za i przeciw w przypadku każdej transakcji. Trzeba umieć wykorzystać pewne sytuacje i w zależności od nich odpowiednio działać. Właściwe kroki mogą ulepszyć ten zespół.

Czy w najbliższym czasie dojdzie do sprzedaży jakiegoś zawodnika?

Jak na razie nie wypowiem się w tej sprawie. Rozmawiamy z wieloma klubami i rozpatrujemy różne opcje. Dobry biznes to taki, w którym każde ze stron odnosi jakąś korzyść. Jeśli podejmuje się jakąś decyzję wybór powinien być jasny. Możemy wykonać krok naprzód, o ile pojawi się taka możliwość.

Komentarze

  • avatar
    tornado22
    Leonardo wnosi nową jakość, bardzo dużą jakość do klubu. Mirabelli był wporządku. Ale Leo zna klub od środka i jest prawie od zawsze kojarzony tylko z Milanem, więc sprowadzenie Higuana nie jest przypadkiem. Tak jak wspomniał, wszystko się zmnieniło po spotkaniu miedzy nimi.