Wypowiedzi Leonardo i Maldiniego w czasie spotkania z dziećmi w Pavesi

Wypowiedzi Leonardo i Maldiniego w czasie spotkania z dziećmi w Pavesi

Leonardo i Paolo Maldini spotkali się z dziećmi w centrum sportowym w Pavesi. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi obu działaczy Milanu podczas tego wydarzenia.

Leonardo:

Czy porażka umożliwia rozwój osobisty? Każda porażka zawsze ma swoje źródło. Każdy z nas musi nauczyć się wyciągać wnioski z własnych błędów, próbując zrozumieć co poszło nie tak,  a następnie musi nad tym pracować. To pozwala zmienić podejście do wykonywanej pracy i kształtuje Cię jako człowieka oraz zawodnika.


Paolo Maldini: 

Czy jest możliwe współistnienie różnych kultur w świecie piłki nożnej? 

Musimy się komunikować ze wszystkimi, być słyszani i rozumiani przez innych. Pamiętam, że pierwszymi obcokrajowcami, z którymi miałem do czynienia byli Anglicy. Mogłem się od nich wiele nauczyć, w tym także pod względem sportowym. Potem spotkałem Holendrów, którzy otworzyli mi mój umysł. Ogólnie rzecz biorąc nauczyłem się czegoś od wszystkich zawodników z innych krajów i dzięki nim dorastałem jako mężczyzna.

Jak radziłeś sobie z błędami na początku swojej kariery?

Kiedy popełniasz błąd lub przegrywasz, zawsze odczuwasz dyskomfort, ale to sprawia, że możesz się rozwijać jako mężczyzna i piłkarz. Na początku zamykałem się w domu i przez wiele dni myślałem o swoich błędach. Z czasem uświadomiłem sobie, że to część sportu. Nauczyłem się radzić sobie z błędami i porażkami.

Komentarze