Włoskie media - Sarri odejdzie z Chelsea, Milan wśród zainteresowanych - prace nad nowym trenerem trwają - część 6

Włoskie media - Sarri odejdzie z Chelsea, Milan wśród zainteresowanych - prace nad nowym trenerem trwają - część 6

La Gazzetta dello Sport i Sportmediaset zabrały głos w sprawie poszukiwań nowego szkoleniowca dla ekipy Rossonerich na przyszły sezon. Oto, wspomniane wyżej źródła miały do powiedzenia.

La Gazzetta dello Sport:

Po zakończeniu obecnego sezonu, Chelsea zakończy współpracę z Maurizio Sarrim. Pomimo zajęcia trzeciego miejsca w Premier League i wywalczenia awansu do finału Ligi Europy, włodarze ekipy The Blues nie są zadowoleni z pracy 60-latka. Włoch nie ma najlepszych relacji z Romanem Abramowiczem, który spodziewał się po obecnym opiekunie Chelsea znacznie więcej. 

Maurizio Sarri niejednokrotnie wspominał w ostatnich wywiadach, że chciałby kontynuować współpracę z Chelsea w przyszłym sezonie i bardzo podoba mu się angielski futbol. Najprawdopodobniej byłemu trenerowi Napoli nie będzie dane wdrożyć w życie swojego pragnienia.

Jak może wyglądać dalszą przyszłość włoskiego szkoleniowca?

Zdaniem włoskiego dziennika, AC Milan i AS Roma wyrażają większe zainteresowanie usługami 60-latka. Kandydatura Sarriego przypadła do gustu kierownictwo ekipy Rossonerich,  choć nie będzie ona tanią opcją.

La Gazzetta dello Sport dodaje, że na ten moment faworytem do objęcia Milanu jest Eusebio Di Francesco, choć w jego sprawie nie rozpoczęto żadnych konkretnych negocjacji. Pod uwagę wciąż brane są także kandydatury Marco Giampaolo czy Simone Inzaghiego. 

Sportmediaset:

Maurizio Sarri odejdzie latem z Chelsea. Włoch znajduje się na celowniku Milanu i AS Romy. Na ten moment niewielką przewagę ma ekipa Giallorossi, która jakiś czas temu kontaktowała się z 60-latkiem. Sarri jest wysoko ceniony przez właściciela stołecznego zespołu, Jamesa Palottę. 

Carlo Pellegatti:

Według moim źródeł trenerem Milanu nie będzie Eusebio di Francesco. 

Maurizio Sarri powinien latem opuścić Chelsea, a jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Frank Lampard z Derby Country. O Sarrim myśli Milan i Roma.

Komentarze