Włoskie media o styczniowym okienku transferowym

Włoskie media o styczniowym okienku transferowym

Poniżej prezentujemy stanowisko włoskich mediów w sprawie zimowego mercato Milanu.

Milannews.it:

- Wczoraj doszło do kontaktów na linii Napoli-agent Ricardo Rodrigueza. Ekipa Azzurrich chciałaby wypożyczyć Szwajcara z opcją wykupu. Fenerbahce również myśli o 27-latku.

- Milan może rozważyć sprzedaż Francka Kessie o ile ktoś zaoferuje za niego minimum 20 mln euro.

- PSG spróbuje w styczniu pozyskać Lucasa Paquetę.

- w styczniu Rossoneri mogą powalczyć o podpis Nemanji Maticia i Granita Xhaki.


La Gazzetta dello Sport:

- Paolo Maldini i Zvonimir Boban skontaktowali się bezpośrednio ze Zlatanem Ibrahimoviciem. W ostatnich godzinach zbliżył się do ekipy Rossonerich. Oferta zespołu Il Diavolo pozostaje niezmienna: umowa na 6 miesięcy z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Odpowiedź ze strony 38-latka powinna się pojawić w najbliższych godzinach. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zespołu Il Diavolo, Ibra powinien zagościć w Milanello 30 grudnia. Około 3 tygodni potrzeba by było na przygotowanie Szweda do gry. 

- Milan chciałby, aby Jean Clair Todibo rozpoczął treningi z zespołem od 30 grudnia. Rossoneri osiągnęli porozumienie z FC Barceloną w sprawie formuły transferu. Teraz klub z via Aldo Rossi musi porozumieć się z 19-latkiem.

- Genoa pracuje nad transferem Fabio Boriniego.


Il Giornale:

Leonardo może wkrótce złożyć ofertę za Lucasa Paquetę. Milan nie zamierza sprzedawać Brazylijczyka za mniej niż 35 mln euro.


Sportmediaset:

W ciągu 48 godzin, Zlatan Ibrahimović powinien określić swoją przyszłość. Uwzględniając wszystkie bonusy, dzięki umowie na 1,5 roku, Szwed mógłby zarobić 10 mln euro netto. Milan chciałby, aby 38-latek rozpoczął pracę z zespołem od 30 grudnia. Tego właśnie dnia drużyna wraca do treningów.

Komentarze

 • avatar
  Slaviio
  Williana za Hakana na skrzydlo to było by dobre wzmocnienie ...
  • avatar
   Paolo03
   Kogokolwiek dasz do składu za Hakana i będzie to wzmocnienie ;)