Włoskie media o możliwych zmianach w Milanie

Włoskie media o możliwych zmianach w Milanie

Gianluca Di Marzio i La Gazzetta dello Sport wypowiedzieli się na temat możliwych zmian w Milanie. Oto, co wspomniane źródła miały do powiedzenia.

Gianluca Di Marzio:

Marzeniem Ivana Gazidisa jest współpraca pomiędzy Paolo Maldinim i Ralfem Rangnickiem. Włoch otrzymał propozycję pracy jako działacz operacyjny i miałby podejmować pewne decyzje wspólnie z Niemcem.

CEO Milanu chciałby również, aby doszło do spotkania na linii Pioli-Rangnick. Milan darzy wielkim szacunkiem obecnego trenera zespołu i nie można wykluczyć, że Włoch pozostanie trenerem ekipy Rossonerich, a Niemiec pozostanie na jakiś czas "tylko" działaczem klubowym. 


La Gazzetta dello Sport:

Zatrudnienie Ralfa Rangnicka w Milanie jest niemal pewne. Na ten moment brakuje podpisu pod 3-letnią umową i komunikatu ze strony klubu z via Aldo Rossi. Niemiec powinien objąć rolę trenera oraz dyrektora obszaru sportowego. 

Pomimo prawdopodobnego przybycia Rangnicka, Elliott chciałby kontynuować współpracę z Paolo Maldinim. Włoch może zostać ambasadorem klubu lub nawet wiceprezydentem klubu, jednak jego rola w klubie miałaby być bardziej reprezentatywna, aniżeli operacyjna. Maldini poprosił o czas na refleksję. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższych dniach. Legenda Milanu raczej nie zaakceptuje takiej propozycji i najprawdopodobniej opuści klub wraz z końcem sezonu. 

Jeśli chodzi o przyszłych współpracowników Ralfa Rangnicka w Milanie, pewnymi punktami mieliby być Hendrik Almstadt oraz Geoffrey Moncada. Zdaniem włoskiego dziennika, nie można wykluczać pozostania Frederica Massary, którego przyszłość w zespole Il Diavolo wymaga jeszcze oceny. 

Przybycie Niemca na San Siro nie musi oznaczać, że Stefano Pioli pożegna się z klubem wraz z początkiem sierpnia. W ostatnich godzinach pojawiła się informacja, że Rangnick będzie co najmniej przez jeden sezon pełnił funkcje kierownicze w klubie, a Pioli może pozostać opiekunem pierwszej drużyny. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Byłoby idealnie, gdyby Maldini zechciał pozostać w Milanie i współpracować z Rangnickiem dla dobra klubu. Jednak wątpię w taki obrót spraw.
  • avatar
   Pato
   Dawać Kakę za Maldiniego i będzie dobrze ;-p
   ...obawiam się tylko że w praktyce prędzej pojawi się jakiś Montolivo za swoje niemieckie koneksje, niż przyjdzie Kaka czy zostanie Maldini.