Włoskie media: Milan chce sprowadzić Ibrę z powrotem na San Siro

Włoskie media: Milan chce sprowadzić Ibrę z powrotem na San Siro

Poniżej prezentujemy najnowsze doniesienia włoskich mediów w sprawie możliwego powrotu Zlatana Ibrahimovicia do Milanu.

Sky Sport:

Po wczorajszym spotkaniu pomiędzy przedstawicielami Milanu, a Mino Raiolą, w ostatnich godzinach doszło do kolejnych rozmów między stronami. Rossoneri chcieliby, aby w przypadku, kiedy Szwed zgodziłby się podpisać umowę z zespołem Il Diavolo, rozpoczął on treningi w Milanello już w grudniu. Zdaniem włoskiej telewizji, w przyszłym tygodniu może dojść do kolejnego spotkania w sprawie 38-latka.


La Gazzetta dello Sport:

 Wczoraj zainicjowano negocjacje w sprawie powrotu Zlatana Ibrahimovicia na San Siro.  Szwed miał okazję porozmawiać telefonicznie ze Zvonimirem Bobanem, któremu przekazał, że w ciągu najbliższych kilku tygodni podejmie decyzje w sprawie swojej przyszłości.

Decydenci klubu z via Aldo Rossi nie mają wątpliwości co do przydatności i kondycji fizycznej 38-latka. Paolo Maldini i Zvonimir Boban niejednokrotnie obserwowali poczynania Szweda na boiskach MLS i są przekonani, że napastnik jest w stanie pomóc Milanowi i wpłynąć pozytywnie na jego zespół. Zdaniem włoskiego dziennika, Rossoneri mogą zaproponować Szwedowi podpisanie umowy na sześć miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, 38-latek miałby zarabiać 4 mln euro netto za sezon.


Claudio Raimondi (Sportmediaset):

Milan jest zdeterminowany, aby w styczniu sprowadzić Zlatana Ibrahimovicia z powrotem do Milanello.  Elliott dał zielone światło na przeprowadzenie tego transferu. Szwed rozmawiał telefonicznie ze Zvonimirem Bobanem i poinformował go, że do połowy grudnia określi swoje stanowisko odnośnie przyszłości. 

Milan zaproponował Szwedowi umowę na 6 miesięcy wartą 2 mln euro netto z możliwością przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy. Możliwość przedłużenia umowy miałaby zależeć między innymi od awansu do Ligi Europy lub zdobycia określonej liczby bramek przez Ibrahimovicia. Mino Raiola wolałby zapewnić swojemu klientowi nieco pewniejszą przyszłość i preferuje podpisanie umowy chociażby na 18 miesięcy.

Tottenham również myśli o sprowadzeniu Szweda, ale na ten moment wydaje się, że Zlatan wolałby kontynuować swoją karierę we Włoszech.

Komentarze

  • avatar
    Cleaver
    "między innymi od awansu do Ligi Europy"

    To już nawet nie ma mowy o Lidze Mistrzów xD