Włoskie media: Giampaolo ryzykuje utratą posady

Włoskie media: Giampaolo ryzykuje utratą posady

Milannews.it, La Gazzetta dello Sport i Carlo Pellegatti postanowili zabrać głos w sprawie przyszłości Marco Giampaolo na ławce trenerskiej Milanu. 

Poniżej prezentujemy stanowisko wspomnianych wyżej źródeł w tej sprawie:

Milannews.it:

Marco Giampaolo ryzykuje zwolnieniem z posady pierwszego trenera ekipy Rossonerich. W najbliższych godzinach kierownictwo Milanu oceni możliwość sprowadzenia nowego szkoleniowca w tym bardzo trudnym momencie. Wyboru nie można dokonać w ciągu kilku godzin, ponieważ sprawa wymaga przemyślenia. Ponadto należy zwrócić również uwagę na limity budżetowe, których należy przestrzegać, przez co nie można zatrudnić wszystkich dostępnych kandydatów. W Casa Milan myśli się o możliwej zmianie szkoleniowca, aby spróbować wyjść z całej sytuacji i wrócić do gry po nieudanym początku sezonu.


La Gazzetta dello Sport:

Mecz przeciwko Genoi będzie decydujący dla przyszłości Marco Giampaolo. Na razie szkoleniowiec pozostaje na swoim stanowisku. W przypadku zwolnienia brani pod uwagę mają być:

- Claudio Ranieri, Rudi Garcia - najbardziej prawdopodobne opcje

- Arsene Wenger

- Luciano Spalletti, Massimiliano Allegri  - mało prawdopodobne, że znajdą zatrudnienie w zespole Il Diavolo między innymi ze względu na swoje oczekiwania finansowe

- Gennaro Gattuso - powrót Włocha na ławkę trenerską Milanu wydaje się być niemal niemożliwe

Andriy Shevchenko raczej nie zostanie nowym opiekunem zespołu Il Diavolo ze względu na prowadzenie reprezentacji Ukrainy, która przewodzi grupie B eliminacji Mistrzostw Europy. Ukrainiec nie chciałby zostawiać swojej drużyny w połowie drogi.


Carlo Pellegatti:

Według zebranych informacji przez włoskiego dziennikarza wynika, że najbliższa ligowa potyczka przeciwko Genoi może okazać się kluczowa dla przyszłości Marco Giampaolo. Kierownictwo Milanu nie jest jednak pewne czy warto czekać do soboty na zmianę trenera. Na chwilę obecną należy czekać na każdą decyzję. Zarząd ekipy Rossonerich analizuje nazwiska potencjalnych kandydatów do zastąpienia Włocha. Być może nowy szkoleniowiec pojawi się w najbliższych godzinach, a być może dopiero po sobocie, o ile Milan zagra znowu poniżej oczekiwań.

Komentarze

 • avatar
  Vol'jin
  Wengera łączą bo Gazidis, ale zapominają kto w ostatnich latach ograniczał kompotencje Francuzowi w Londynie na rzecz Raula Sanllehiego ...

  Szkoda, że nie wymienia się Marcelino ale tutaj jak w Valencii Mendes też ustawia sobie klocki i nie ma mowy o Hiszpanie
 • avatar
  Cleaver
  Oby go zwolnili już teraz. Bezsensu jest argument, że będą czekać na mecz z Gonoą. Powiedzmy, że Milan wygra i co? to zamaże wszystkie poprzednie żenujące spotkania i styl? I trener zachowa swoją posadę na kolejne 6 meczów, gdzie zdobędzie 3 pkt? Oby nie.
 • avatar
  swiety33
  A jakie konsekwencje mogą ponieść Ci, którzy postawili na Giampaolo? Wybór tego gościa i postawa drużyny pod jego wodzą w 6 meczach pokazuje, że decyzja o zatrudnieniu tego pana była ogromnym błędem ocierającym się wręcz o sabotaż.
 • avatar
  Giampaolo jest troche ofiara wlasnej koncepcji gry i kadry, ktora mu zaoferowal zarzad do realizacji preferowanego przez niego systemu. gra 4-3-1-2, ale odziedziczyl druzyne pod 4-3-3 lub 4-3-2-1. jego blad, ze stawia na Suso czy Castillejo w takim wypadku. ale tez na Musacchio czy Biglie. chociaz w pierwszym wypadku przy wiecznej kontuzji Caldary ma w odwodzie tylko niesprawdzonego w Europie Duarte, ktory jest zagadka. zarzad nie spisal sie w tym przypadku. natomiast jesli chodzi o pomoc i Biglie, to kogo wlasciwie kupiono? Bennacer, Krunic. to raczej uzupelnienia skladu. od lat mamy problem w pomocy, a tymczasem czym nas uraczono? czy tacy gracze podnosza konkurencje??
  .
  Krunic i Bennacer ze spadkowicza z Serie A. dzieki nim Milan ma wskoczyc do LM??? oszaleli. niewiele doswiadczenia, melodia przyszlosci. Krunicowi nawet nie dano szansy, aby sie zaprezentowal... o co ku...a chodzi??
 • avatar
  sheva7acm
  kur.. ak nie ma kasy to niech graja bez trenera ! i tak kupa i tak kupa z takim składem !!! ewentualnie ja moge ich porowazić mam dyplom uefa c ;-) w zamian za angż gwarantuje lawkę dla czahy kesjego i suso
 • avatar
  Krzychu
  Następny musi być Nesta, zaraz będzie dostępny na rynku, a od kilku miesięcy drużyny nie prowadził żaden były zawodnik więc trzeba się poprawić, jesień idzie więc już czas na tradycyjną zmianę trenera.
 • avatar
  adamos
  trzeba wymienić zawodników a nie trenera. Gramy padakę od półtora roku bo nikogo nie wymieniliśmy... prócz trenerów.