Włoskie media: Boban zbliża się do Milanu, sprowadzenie Tare nie jest łatwe

Włoskie media: Boban zbliża się do Milanu, sprowadzenie Tare nie jest łatwe

Poniżej prezentujemy najnowsze doniesienia włoskich mediów w sprawie możliwych zmian w kierownictwie Milanu.

La Gazzetta dello Sport:

Zvonimir Boban jest o krok od powrotu do Milanu. Powrót Chorwata jest możliwy dzięki Paolo Maldiniemu, który ponownie chciałby współpracować ze swoim byłym kolegą z zespołu. Boban miałby pełnić rolę menedżera zespołu (nie mylić z trenerem) i lidera politycznego. Miałby on zadbać o dobre relacje m.in. z UEFA, FIFA, ECA czy Lega Calcio.

Jeśli chodzi o dyrektora sportowego to wciąż faworytem zespołu Il Diavolo pozostaje Igli Tare, jednak Lazio niechętnie podchodzi do rozstania się ze swoim działaczem. 

Planem B jest Rui Costa, który od 2008 roku pracuje jako dyrektor sportowy Benfica Lizbona. 


Il Giornale:

Zvonimir Boban ma pełnić rolę wiceo CEO w Milanie.


Sky Calciomercato:

Paolo Maldini wybrał Igli Tare na nowego dyrektora sportowego. Sprowadzenie Albańczyka jest jednak bardzo trudne w realizacji. Przyszłość działacza Lazio powinna się wyjaśnić w najbliższych godzinach. 

Jeśli chodzi o Zvonimira Bobana, Paolo Maldini widziałby Chorwata jako członka zarządu Milanu. Zastępca sekretarza generalnego FIFA rozważa opuszczenie najważniejszej instytucji w świecie futbolu na rzecz ekipy Rossonerich.

Komentarze

  • avatar
    kusniak90
    Ciekawe nie raz ostro mówił o Milanie, nie mówię że to źle bo krytycznym okiem tak jal to wyglądało, ale ciekawe czy sobie poradzi, jeśli nie to sądzę że go zlinczują.