Wiedźmy nie takie straszne, zwycięstwo na początek roku - Benevento 0:2 Milan

W ramach 15. kolejki Serie A, Milan udał się na wyjazdowe spotkanie z Benevento.

W 15. minucie meczu faulowany w polu karnym Benevento był Ante Rebić. Do piłki podszedł Franck Kessie i zdecydowanym strzałem pokonał Montipo wyprowadzając Milan na prowadzenie 0:1.

Po pięciu minutach Stregoni byli blisko wyrównania, jednak mocny strzał Insignie zatrzymał się na prawym słupku.

Il Diavolo poważnie utrudnili sobie zadanie w 34. minucie, kiedy to za groźny faul czerwoną kartkę otrzymał Sandro Tonali.

Gospodarze od tej chwili ruszyli do zdecydowanych ataków. Donnarumma musiał interweniować między innymi po potężnym strzale Letizii z dystansu.

Arbiter przedłużył grę o dodatkowe 3 minuty, w czasie których nic się nie wydarzyło. Do przerwy Milan prowadził na Stadio Ciro Vigorito 0:1.

Przerwa dobrze podziałała na gości z Mediolanu, bowiem już w 49. minucie podwyższyli prowadzenie na 0:2. Wówczas Rafael Leao otrzymał długie podanie w okolice narożnika pola karnego. Do piłki wyszedł bramkarz gospodarzy, jednak zrobił to na tyle niemrawo, że Portugalczyk minął go i lobem umieścił futbolówkę w siatce.

W 61. minucie Benevento stanęło przed doskonałą okazją, by złapać kontakt. Po faulu Rade Krunicia rzut karny egzekwował Caprari, jednak fatalnie przestrzelił.

Osiem minut później groźną akcję przeprowadził Lapadula, jednak strzał byłego napastnika Milanu świetnie obronił Donnarumma. Po chwili z akcją ruszyli Rossoneri, Hakan Calhanoglu oddał kąśliwy strzał, który zatrzymał się na słupku.

W 84. minucie Milan przeprowadził kolejną ładną akcję. Przed okazją do sfinalizowania jej stanął Franck Kessie, jednak i tym razem na przeszkodzie stanęło obramowanie bramki.

Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu. Do końca wynik jednak nie uległ zmianie. Milan zwyciężył na wyjeździe z Benevento 0:2

Bramki:
15' Kessie (0:1), 49' Leao (0:2)