Ważne zwycięstwo po ciężkim boju - Udinese 1:2 Milan

W ramach 6. kolejki Serie A, Milan udał się na wyjazdowy mecz z Udinese.

Pierwsza połowa:

Od początku podopieczni Stefano Piolego grali agresywnie w odbiorze.

Pierwsza konkretna akcja meczu przyniosła bramkę dla Milanu. W 18. minucie, Bennacer posłał dobre podanie w pole karne do Ibrahimovicia. Rosły napastnik wystawił piłkę Franckowi Kessiemu, a Iworyjczyk mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali.

Po stracie bramki, Udinese zaatakowało mocniej i próbowało sforsować obronę Rossonerich, jednak bez skutku. W kolejnych minutach, żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce rywala, zaś gra toczyła się w środku pola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę bez doliczania dodatkowego czasu. Do przerwy Milan wygrywał na Dacia Arena 0:1.

Druga połowa:

Niedługo po wznowieniu gry, fatalny błąd popełnił Alessio Romagnoli, który faulując rywala, sprokurował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Rodrigo De Paul i doprowadził do wyrównania.

Podopieczni trenera Gottiego po zdobyciu bramki skupili się na obronie rezultatu, ograniczając się do pojedynczych kontrataków. Piłkarze zespołu Il Diavolo prowadzili grę, lecz nie byli w stanie sforsować defensywy przeciwników.

Gdy wydawało się, że obraz meczu nie ulegnie zmianie, sprawy w swoje ręce wziął Zlatan Ibrahimović. W 83. minucie, po dośrodkowaniu Theo Hernandeza, Szwed wykorzystał zamieszanie w polu karnym i przewrotką umieścił piłkę w bramce zespołu Zebrette.

Arbiter doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry, jednak wynik nie uległ już zmianie. Po ciężkim spotkaniu, Rossoneri pokonali na wyjeździe Udinese 1:2.

Bramki:

18' Kessie (0:1), 48' De Paul (1:1), 83' Ibrahimović (1:2)

Składy:

Udinese (1-4-3-3): Musso; Stryger Larsen (82' Bonifazi), De Maio, Becão, Samir; de Paul, Arslan (63' Makengo), Pereyra (82' Forestieri); Pussetto, Okaka (71' Lasagna), Deulofeu (71' Ouwejan)

AC Milan (1-4-2-3-1): G.Donnarumma; Calabria (72' Dalot), Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer (57' Tonali); Saelemaekers (57' Diaz), Çalhanoglu (89' Krunić), Leao (72' Rebić); Ibrahimović