Virdis: Telefon od Rivery sprawił mi ogromną radość

Virdis: Telefon od Rivery sprawił mi ogromną radość

Pietro Paolo Virdis udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia. 

O okolicznościach transferu do Milanu:

Grałem wtedy dla Udinese i miałem za sobą dobry sezon, chociaż w tamtym sezonie nabawiłem się urazu kolana. Pod koniec sezonu otrzymałem telefon od Giannego Rivery, który był wtedy wiceprezydentem Milanu. Muszę powiedzieć, że ten telefon sprawił mi wielką radość. Powiedział mi, że w zespole przeprowadzono ankietę na najlepszych zawodników ligi i wskazano między innymi na mnie. To było okazja do powrotu do wysoko postawionego klubu. Nie powiem, że Udinese było wtedy złym klubem, szczególnie po transferze Zico, ale Milan był Milanem, klubem, który dużo wygrał i ten transfer sprawił mi ogromną radość

O niezapomnianym meczu:

Nigdy nie zapomnę derbów wygranych 2:0 i meczu z Napoli, który wygraliśmy 3:2 po moich dwóch bramkach. To zwycięstwo zwiększyło naszą szansę na zdobycie mistrzostwa.

Opowiedz anegdotę, o której nikt nie wie:

Pewnej wieczoru, Arrigo Sacchi spotkał się z nami przed meczem. Wszyscy myśleliśmy, że przekaże nam ostatnie instrukcje przed następnym spotkaniem, kto zagra, a kto nie. Tym razem było inaczej. Niedaleko mieliśmy obok siebie punkt obserwacyjny, z którego było widać całą Lombardię. Potem wszyscy zgasiliśmy światło i podziwialiśmy ten niesamowity widok. Arrigo był tym, który w ciągu dnia dawał Ci powody do tego, aby dawać z siebie wszystko.

Który zawodnik, z którym grałeś, był według Ciebie najlepszy?

Było wielu wspaniałych zawodników, ale uwielbiam Il Capitano, ponieważ reprezentuje wszystkich, dlatego też Franco Baresi był według mnie najlepszy.

Który przeciwnik sprawił Ci najwięcej problemów?

Maradona nie miał sobie równych. Był niesamowitym zawodnikiem, który był w stanie zacząć akcję od swojej bramki i coś wymyślić. Kiedy miał piłkę przy nodze, był w stanie zrobić z nią wszystko.

Dlaczego zacząłeś grać w piłkę?

Wszystko zawdzięczam mojej wielkiej pasji do gry. Wraz z moimi kolegami spędzałem po 7-8 godzin na boiskach, które były tworzone na wąskich przestrzeniach w Cagliari. Z czasem jednak sam widziałem, jak te boiska znikają.

Wskaż swoją wadę i zaletę:

 Mam wiele wad i zalet, ale nigdy nie mówię o nich otwarcie.

Gdybyś miał wybrać kogoś do swojego zespołu, kogo byś wybrał?

Baresi i Scirea z tyłu. Na bramce postawiłbym na Giovanniego Gallego, a na środku pola na Ruuda Gullita. 

Komentarze