Van Basten: Ta myśl boli mnie najbardziej

Van Basten: Ta myśl boli mnie najbardziej

Marco van Basten wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat obecnej sytuacji Milanu. Oto co legendarny, były zawodnik zespołu Il Diavolo miał do powiedzenia:

 Niestety wiele rzeczy zmieniło się w porównaniu do mojego Milanu. To była era włoskiego Milanu, z Berlusconim na czele i trzema Holendrami. To była bardzo silna grupa. Teraz prezydent Milanu jest Chińczykiem, którego nawet nie znam.

 Zespół nie jest już taki jak 30 lat temu. Na poziomie piłkarskim Milan bardzo stracił i teraz istnieje ryzyko wykluczenia z europejskich pucharów. Boli mnie ta myśl, że jeszcze nie tak dawno Milan dominował w Europie i zdobywał Ligę Mistrzów, a Real mógł sobie co najwyżej pozwolić na Puchar UEFA. To jest naprawdę przykre. 

 Włoski futbol znajduje się obecnie w głębokim kryzysie. Powodem tego jest między innymi fakt, że kluby z zagranicy mają więcej pieniędzy i są lepiej zarządzane.

 Jeśli istnieje zespół, który mogę porównać do mojego Milanu to jest to Juventus. Jest to zorganizowany, silny i stale rozwijający się klub, który wciąż inwestuje i pozostaje na wysokim poziomie. Różnica między nami jest taka, że my osiągaliśmy liczne sukcesy w Europie. Oni zaś są jedną z najsilniejszych drużyn w Europie, ale nic poza Włochami nie potrafią wygrać.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Święte słowa jednego z najwybitniejszych napastników w dziejach futbolu.