Udana inauguracja! Sampdoria 0:1 Milan

W ramach 1. kolejki Serie A, Milan grał w Genui z drużyną Sampdorii.

Od początku gospodarze wyszli wysoko pressingiem do podopiecznych Stefano Pioliego. Jednak to goście pierwsi poważnie zagrozili bramkarzowi rywala. W 5. minucie instynktownie grę wznowił Maignan, którego długie podanie trafiło pod nogi Rafaela Leao. Portugalczyk wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, który fenomenalnie obronił Audero.

W 9. minucie Maignan posłał dalekie podanie w stronę wychodzącego na pozycję Calabrii. Boczny obrońca po wygraniu pojedynku z Augello dośrodkował płasko na 11 metr przed bramką, gdzie nadbiegał Brahim Diaz. Hiszpański pomocnik płaskim strzałem wyprowadził Milan na prowadzenie, choć zrobił to przy drobnej pomocy bramkarza. W ten sposób Rossoneri wyszli na prowadzenie 0:1.

W 17. minucie potężny strzał z rzutu wolnego oddał Manolo Gabbiadini, jednak Maignan zbił piłkę na poprzeczkę. W 25. minucie groźny strzał z woleja sprzed pola karnego oddał Theo Hernandez, poradził sobie z nim jednak bramkarz Sampdorii.

Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie. Do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 0:1 dla Milanu.

W 52. minucie fatalny błąd przydarzył się Theo Hernandezowi, który we własnym polu karnym sprezentował piłkę Gabbiadiniemu. Włoski napastnik uderzył mocno futbolówkę, jednak jego strzał obronił Mike Maignan. 10 minut później groźny strzał z dystansu oddał Davide Calabria, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Przez większą część drugiej połowy brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. W końcówce mocniej do ofensywy ruszyli podopieczni Roberto D'Aversy, jednak nic z ich starań nie wynikło. W 94 minucie przypieczętować zwycięstwo mógł Ante Rebić, lecz jego plasowany strzał minął słupek bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Milan wygrał na Stadio Luigi Ferraris z Sampdorią po bramce Brahima Diaza 0:1.

Bramka:
9' Brahim Diaz (0:1)

Składy:

Sampdoria (1-4-4-2): Audero; Bereszyński, Yoshida, Colley, Augello (71' Murru); Candreva, Thorsby, Ekdal (86' Silva), Damsgaard; Gabbiadini (71' Verre), Quagliarella
Trener: Roberto D'Aversa

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Calabria (88' Romagnoli), Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Krunić; Saelemaekers (81' Florenzi), Diaz (69' Bennacer), Leao (69' Rebić); Giroud
Trener: Stefano Pioli