Trzy punkty zdobyte bez fajerwerków - Milan 2:0 Venezia

W ramach 5. kolejki Serie A, Milan podejmował na swoim obiekcie drużynę Venezii.

Jeżeli wracaliście z pracy, ze studiów lub randki i nie widzieliście pierwszych 45 minut spokojnie, nic Was nie ominęło. Żadna z drużyn w pierwszej połowie nie oddała celnego strzału na bramkę rywala. Przewagę w posiadaniu piłki i tworzeniu sytuacji miał Milan, jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. Z najgroźniejszych sytuacji można wskazać dośrodkowanie Kalulu na głowę Florenziego, które miało miejsce w 37. minucie meczu, jednak reprezentant Włoch uderzył obok słupka. Najbardziej aktywnym piłkarzem gospodarzy był w pierwszej połowie Rafael Leao. Arbiter nie doliczył nic do regulaminowego czasu gry i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 0:0.

W drugą część spotkania Rossoneri weszli aktywnie. W 52. minucie dośrodkowanie Kalulu trafiło na głowę Rebicia, który zgrał piłkę na środek pola karnego. Tam znajdował się Brahim Diaz, lecz jego strzał z woleja przeleciał nad poprzeczką. Przez następne minuty Arancioneroverdi skutecznie zagęszczali środek pola i nie dopuszczali gospodarzy pod swoją bramkę.

Kluczowym momentem meczu była 59. minuta spotkania, kiedy to trener Pioli zrobił potrójną zmianę, wpuszczając na boisko Tomoriego, Theo Hernandeza oraz Saelemaekersa. Na kolejną klarowną akcję musieliśmy czekać aż do 68. minuty meczu, ale za to była to akcja bramkowa. Wówczas Ismael Bennacer fantastycznie przerzucił piłkę w boczny sektor pola karnego do Theo Hernandeza, a Francuz zgrał do środka, gdzie nadbiegał Brahim Diaz. Hiszpański pomocnik umieścił piłkę w siatce i wyprowadził Milan na prowadzenie 1:0.

W 78. minucie potężny strzał z rzutu wolnego oddał Theo Hernandez, jednak Mäenpää wybił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później piękną akcją popisał się Alexis Saelemaekers, który przedryblował dwójkę rywali i wyłożył piłkę na wolne pole Theo Hernandezowi. Wbiegający w pole karne boczny obrońca Rossonerich miał przed sobą jedynie bramkarza i mocnym strzałem zmusił go do kapitulacji. W ten sposób podopieczni Stefano Pioliego podwyższyli wynik na 2:0.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Po 4 doliczonych minutach, arbiter zakończył spotkanie. AC Milan zwyciężył pokonał Venezię 2:0.

Bramki:

68' Diaz (1:0), 82' Theo Hernandez (2:0)

Składy:

Milan (1-4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Gabbia (Tomori 59'), Romagnoli, Ballo-Toure (Theo Hernandez 59'); Bennacer, Tonali; Florenzi (Saelemaekers 59'), Diaz (Kessie 80'), Leao; Rebić (Pellegri 74')
Trener: Stefano Pioli

Venezia (1-4-3-3): Mäenpää; Ebuehi (Mazzocchi 74'), Caldara, Ceccaroni, Molinaro; Peretz (Crnigoj 53'), Vacca (Tessmann 82'), Busio; Aramu, Forte (Henry 53'), Johnsen (Okereke 74')
Trener: Paolo Zanetti