Tonali: Bycie kibicem, a zawodnikiem to dwa odmienne światy

Tonali: Bycie kibicem, a zawodnikiem to dwa odmienne światy

Sandro Tonali udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co pomocnik Milanu miał do powiedzenia.

O początkach w Milanie:

 Początek nie był dla mnie łatwy, ponieważ po wakacjach nie trenowałem praktycznie przez miesiąc. Trudno jest po czymś takim zaliczyć dobry początek w nowym klubie. Pewne rzeczy zajęły mi trochę czasu. Pierwszy miesiąc był dla mnie okresem adaptacji. Kiedy poznasz metodykę pracy, kolegów z zespołu, trenera i jego sztab szkoleniowy to łatwiej jest iść do przodu.

O kibicowaniu Milanu:

 Bycie kibicem, a zawodnikiem to dwa odmienne światy. Gra w piłkę nożną to moja pasja. Na szczęście mogę się nią dzielić w moim ulubionym klubie. Milan od zawsze był w moim sercu.

O Piolim:

Jest liderem naszego zespołu i jest pierwszą osobą, która wyznacza nam właściwy kierunek. Wszyscy podążamy za naszym trenerem. Z naszym trenerem można rozmawiać godzinami i w tym czasie może Ci wyjaśnić, czego od Ciebie oczekuje. Jestem otwarty na wszelkie wskazówki. Cieszymy się, że mamy takiego trenera jak on. 

O Milanie w 2020 roku:

 Miło jest być częścią takiego klubu jak Milan i odnosić zwycięstwa. Nasze statystyki są niesamowite. Od marca nie przegraliśmy w lidze. Milan jest wyjątkowy, ponieważ tutaj nie można czuć się źle. Być może żaden zawodnik nigdy nie czuł się tutaj źle.

O ambicjach:

 Mamy wielkie ambicje i nie podlega to wątpliwości. To normalne, że po tylu dobrych wynikach wierzy się, że można osiągnąć coś więcej. Wówczas trzeba zrobić wszystko, aby zrealizować ustalone cele. 

Komentarze