Tite: Paqueta nie jest środkowym pomocnikiem

Tite: Paqueta nie jest środkowym pomocnikiem

Adenor Leonardo Bacchi, znany lepiej jako Tite, w wypowiedział się dla Globoesporte na temat Lucasa Paquety. Oto, co trener reprezentacji Brazylii miał do powiedzenia: 

Paqueta myśli o piłce podobnie jak Coutinho i Neymar. Przed wrześniowym zgrupowaniem, nigdy nie mieli okazji ze sobą grać. Kiedy w końcu pojawili się na boisku, rozumieli się bez słów. 

Paqueta myśli o piłce bardzo profesjonalnie. W ciągu ułamka sekundy, powiedziałbym nawet, że milisekundy potrafi podjąć decyzję. Jego szybkie myślenie sprawia, że przeciwnicy mają problem z interpretacją jego gry. 

Lucas nie jest środkowym pomocnikiem. Według mnie najlepszą dla niego pozycją jest ofensywny pomocnik lub skrzydłowy w grze trójką z przodu. Może także pełnić rolę napastnika w ustawieniu 4-2-3-1. Nie zapominajmy, że potrafi także grać głową i jest bardzo skuteczny podczas kontrataków.

Komentarze

 • avatar
  Jachu1899
  no to trzeba jeszcze oglądnąć sie za jakims srodkowym pomocnikiem - Barella?
  • avatar
   Kamilo
   Na niego nas nie stać. Może jakis Paredes?
  • avatar
   BF
   pierdy gada w ustawieniu 4-1-4-1 w Flamengo grał jako śp, w 4-3-3 Mezzala to taka "10" tylko porusza się w bardziej w bocznych sektorach niż na środku
  • avatar
   Jacubinho7
   Hakan to typowy trequartista, a jest zmuszany do gry na skrzydle, mimo braku szybkości. Tak samo jest z Paquetą - gra tam, gdzie go trener ustawi. Tite ma rację, że Paqueta lepiej sobie radzi jako treq. Staram się oglądać Campeato Serie A tyle ile mogę i sam to też zauważyłem.