Tatarusanu: Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Milanu

Tatarusanu: Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Milanu

Dzisiaj miała miejsce prezentacja Cipriana Tatarusanu. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia w trakcie konferencji prasowej.

 Czy czujesz zaufanie ze strony klubu?

Oczywiście. Widzę, że klub chce zrobić wiele dobrego i osiągnąć naprawdę wiele. Jestem przekonany, że klub przeprowadzi jeszcze wiele ważnych transakcji w trakcie okienka transferowego.

O Steaua Bukareszt:

 Zawsze byłem fanem tego klubu, podobnie jak mój ojciec. Dorastałem wraz z ich sukcesami w Europie. Mieli wspaniały zespół i wszystkie dzieci w moim kraju marzyły o grze w tym klubie i wygraniu mistrzostwa kraju. Miałem szczęście, że udało mi się spełnić to marzenie.

O reprezentacji:

 Reprezentacja narodowa jest dla mnie bardzo ważna. Zagrałem w niej dużo spotkań i chcę rozegrać jeszcze wiele dobrych spotkań. Wkrótce czeka nas mecz z Islandią o awans do Euro. Musimy dać z siebie wszystko. Muszę być gotowy na powołanie od trenera.

 O powrocie kibiców na stadiony:

 Nie jest łatwo grać bez kibiców. We Francji kibice stopniowo pojawiają się na stadionie. Jest ich około 5000. Nawet jeśli nie ma ich zbyt wielu to sytuacja prezentuje się trochę lepiej. Mam nadzieję, że we Włoszech wkrótce otworzą stadiony dla kibiców.

O transferze do Milanu:

 Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy dowiedziałem się, że zespół z tak wielką historią jak Milan jest mną zainteresowany. Niemal od razu zaakceptowałem ich ofertę.

O roli zmiennika:

 Nie jest to łatwe zadanie. Do tej pory byłem zmiennikiem tylko w Lyonie. Niezależnie od sytuacji, muszę trenować na 100% z myślą, że w niedzielę raczej nie zagram. Lubię wyzwania. Zawsze daję z siebie wszystko i mam nadzieję, że kiedy będę miał okazję to pomogę drużynie.

O Donnarummie:

Gigio radzi sobie bardzo dobrze przy rzutach karnych. Jest wysokim i utalentowanym zawodnikiem. Ci, którzy wykonują rzuty karne, muszą bardzo dobrze wykonywać swoją pracę. Mnie również zdarzyło się obronić wiele rzutów karnych. Być może z powodu wzrostu bramkarza, niektórzy zawodnicy nie potrafią wykorzystać rzutów karnych.

 Od każdego bramkarza można się czegoś nauczyć i podkraść. Nasz zawód polega na tym, że możesz czegoś się nauczyć, ale także podkraść od kogoś innego (śmiech).

O Piolim:

 Nie pracowałem z nim zbyt wiele we Florencji. Kiedy dołączyłem do Milanu, od razu wytłumaczył mi, czego oczekuje od bramkarza. 

 Czy chciałbyś zakończyć karierę w Milanie?

Dlaczego by nie? To wspaniały zespół. Wielu zawodników marzy o grze w Milanie. 

O szatni:

 Jestem nowym zawodnikiem i muszę nawiązać relacje z kolegami z zespołu. 

 Czy jest jakiś młody zawodnik, który zrobił na Tobie największe wrażenie?

 Mam za sobą tylko jedną sesję treningową, więc trudno mi powiedzieć.

Co podoba Ci się w Serie A? Czy jest jakaś sytuacja, którą wspominasz najlepiej?

 Podoba mi się ta liga, nawet jeśli na początku nie było łatwo. Rozgrywki we Francji bardzo różnią się od tych we Włoszech. Zrobię wszystko, aby dostosować się do tego, czego oczekuje ode mnie trener.

Komentarze