Suso: Kocham Włochy, Mediolan i AC Milan

Suso: Kocham Włochy, Mediolan i AC Milan

Suso udzielił wywiadu dla radio Es. Oto, co Hiszpan miał do powiedzenia:

O decyzji o transferze do Anglii w młodym wieku:

Kiedy podjąłem decyzję o opuszczeniu Hiszpanii, miałem 15 lat. To nie była łatwa decyzja, ale na dłuższą metę byłem z niej zadowolony. Byłem szczęśliwy i miałem wielkie pragnienie gry. Po raz pierwszy opuściłem dom i kiedy po 3-4 miesiącach przystosowałem się do życia w Anglii, czułem się w niej naprawdę dobrze.

O pobycie w Liverpoolu:

Na początku mieszkałem z angielską rodziną, która pracowała dla Liverpoolu. To trochę dziwne uczucie mieszkać z zupełnie obcymi ludźmi, o których nic nie wiesz, ale jakoś przypadliśmy sobie do gustu. Są ludzie, którzy cierpią przy zmianie otoczenia i trybu życia, ale dla mnie było to czymś naturalnym. Trenowałem w wielkim klubie, podróżowałem po różnych zakątkach świata i miałem okazję grać z wielkimi zawodnikami. To było niesamowite doświadczenie.

O transferze do Milanu:

Po wypożyczeniu do Almerii wróciłem do Liverpoolu. Miałem jeszcze rok ważnego kontraktu. Liverpool chciał odnowić ze mną umowę, jednak wszystko zmieniła oferta ze strony Milanu. Chciałem zmienić otoczenie. Czułem, że nadszedł właściwy czas i zdawałem sobie sprawę z tego, że Milan nie był w najlepszym okresie w swojej historii. Mimo to chciałem spróbować czegoś nowego i postanowiłem przenieść się do Milanu.

O problemie z Mihajloviciem:

Kiedy trafiłem do Milanu, byłem po operacji mięśni przywodzicieli, przez co nie grałem przez 4-5 miesięcy. Milan zdawał sobie z tego sprawę, pozyskując mnie. Czekaliśmy 3-4 miesiące na to, abym wrócił do odpowiedniej dyspozycji. Kiedy Mihajlović zastąpił Inzaghiego na ławce trenerskiej, czułem się dobrze pod względem kondycyjnym. U Sinisy jednak nie grałem zbyt często, nie czułem wsparcia z jego strony i z tego powodu zdecydowałem się na transfer do Genoi. Tam znalazłem bardzo dobrego trenera, Gasperiniego. W Genoi miałem okazję pokazać, że równie dobrze mogę grać dla Milanu. Tak też się stało.

O możliwym transferze do Hiszpanii w przyszłości:

Jestem z natury bardzo spokojna osobą. W pewnym stopniu zawdzięczam to mojej rodzinie. Wiem czego chcę w życiu. Kiedy zdecyduję się na powrót do Hiszpanii, moja rodzina będzie wiedzieć o tym jako pierwsza. Teraz czuję się dobrze, grając poza moim rodzinnym krajem.

O Milanie:

Milan nie jest tą samą drużyną co kiedyś. Myślę, że Milanu z przeszłości nie da się już odtworzyć, ponieważ był to jeden z najlepszych zespołów w historii piłki nożnej.

O reprezentacji:

Cieszy mnie, że w ostatnim czasie jestem jednym z 24 zawodników powołanych do reprezentacji narodowej. Jest to dla mnie powód do dumy. Ten fakt bardzo mnie cieszy. Jest to znak, że pewne sprawy idą we właściwym kierunku. Najtrudniej jest utrzymać się na tej liście wyróżnionych. Mam dobre relacje z Luisem Enrique. Uważam go za świetnego trenera i mam nadzieję, że nasze relacje z upływem czasu nie ulegną zmianie.

O zainteresowaniu ze strony Atletico Madryt:

W lecie były kontakty z Atletico Madryt. Byli oni zainteresowani aktywowaniem klauzuli w wysokości 40 milionów euro. Ja jednak zdecydowałem się na przedłużenie umowy z Milanem. Nie chciałem opuszczać Milanu. Byłem w sytuacji, w której ja i moja rodzina czuła się bardzo dobrze. Kocham Włochy, Mediolan i AC Milan i nie myślę o powrocie do La Liga.

Komentarze