Suso: Kocham Milan, a moja rodzina jest bardzo szczęśliwa w Mediolanie

Suso: Kocham Milan, a moja rodzina jest bardzo szczęśliwa w Mediolanie

Suso udzielił wywiadu dla Marca. Oto co Hiszpan miał do powiedzenia:

O International Champions Cup:

W meczu z Manchesterem United rozegraliśmy dobre spotkanie. Porażkę w tym meczu można traktować tylko jako karę za naszą nieskuteczność. Z Tottenhamem nie zagraliśmy złego meczu, ale to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Musimy wrócić na właściwe tory. Teraz czeka nas mecz z FC Barceloną, która dysponuje wieloma młodymi i utalentowanymi zawodnikami. Wszyscy dobrze wiedzą na co ich stać i jaką mają filozofię gry. To nie będzie dla nas łatwe spotkanie, ale postaramy się odnieść korzystny dla siebie rezultat.

O calcio:

Kiedy przybyłem do Włoch, zauważyłem różnicę. Gra we Włoszech opiera się bardziej na fizyczności i taktyce bardziej niż w Anglii i Hiszpanii. We Włoszech treningi opierają się także na oglądaniu materiałów wideo i przygotowaniach w oparciu o grę bez piłki. Gattuso ma dobry kontakt z piłkarzami, ale dba też aspekt fizyczny. Obecny okres przygotowawczy jest jednym z najgorszych w moim życiu.

O Gattuso:

Posiada on DNA Milanu, które próbuje nam przekazać. On stara się nam wpoić swoją filozofię i przekazać swój entuzjazm. Dzięki niemu nasza gra uległa poprawie.

O Milanie:

Pod względem jakości życia, Włochy są znacznie lepsze niż Anglia. Włochy przypominają mi trochę Hiszpanię: dobre jedzenie, dobre życie i pogoda nie jest zła. Chciałbym kontynuować swoją przygodę z Milanem, ale jasne jest, że Hiszpania jest moim domem. Chciałbym kiedyś ponownie cieszyć się hiszpańskim futbolem na co dzień.

Otrzymałem wiele ofert tego lata, było ich cztery lub pięć. Milan nie chciał nawet negocjować. Tak jak już wcześniej mówiłem: kocham Milan, a moja rodzina jest bardzo szczęśliwa w Mediolanie. Dzięki nowym władzom w klubie, będziemy mogli w spokoju zasiąść do rozmów i porozmawiać o przedłużenie współpracy. Odnowiłem swój kontrakt w listopadzie ubiegłego roku i mogę zrobić to ponownie. Zakładanie tej koszulki jest dla mnie powodem do dumy. Milan jest jednym z najlepszych klubów na świecie. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę być ważną częścią tego klubu.

O wzmocnieniach:

Kiedy przychodzą nowi zawodnicy, zawsze da się odczuć pozytywną atmosferę w drużynie. Zaangażowanie wśród piłkarzy dodatkowo wzrasta. Jeśli ten rok będzie dla nich dobry tym lepiej dla nas.

O Bonuccim:

Tracimy kapitana i zarazem pewne doświadczenie. Bardzo on pomagał młodym zawodnikom z zespołu. Podejrzewam, że z czasem zaczął źle się czuć z tym, że wykonał krok w tył, podpisując umowę z Milanem i dlatego wrócił do Juventusu. 

Komentarze