Sportmediaset: Wiele klubów myśli o Piątku

Sportmediaset: Wiele klubów myśli o Piątku

Sportmediaset donosi, że Krzysztof Piątek wzbudził zainteresowanie we Włoszech, ale także w Niemczech.

O nawiązaniu współpracy z Polakiem myśli m.in. RB Lipsk, o ile wcześniej klub z Bundesligi sprzeda Timo Wernera, Fiorentina czy Bologna. 

W tym sezonie 24-latek rozegrał na boisku 17 spotkań i spędził na boisku 1134 minuty. W tym czasie zdobył 4 bramki, w tym 3 z rzutu karnego. Umowa Polaka z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, na mocy której zarabia około 1,8 mln euro netto za sezon.

Komentarze

 • avatar
  kusniak90
  Piątek jeśli zostanie to może nauczy się czegoś od Ibry, ale jak odejdzie to cóż powodzenia należy życzyc.
 • avatar
  BF
  Lipsk imo to bujda wymyślona przez angielski brukowiec.
  RB najwięcejj wydał za Keitę 29 mln euro (ale to transfer z jednego Redbulla do drugiego) i najwięcej wydali ~20 mln euro na jednego piłkarza i raczej 30-35 mln nie wydadzą. Zresztą Schick w ostatnich kolejkach zaczyna odpalać i cenowo wygląda zdecydowanie w parametrach ekipy RB

  Viola powtórzę wymiana 1 do 1 za Castrovilliego i tylko tyle. Chiesa i tak jest nieralny, a młody Wloch już bardziej i przypomina bardzo Lorenzo Pellegriniego z Romy (dalej żałuję, że przespaliśmy okazje do jego sprowadzenia i to dwa razy. Raz kiedy grał w Saussolo i teraz w Romie kiedy miał klazulę na poziomie 25 mln euro.... Teraz będzie nowa umowa i po klauzuli)
 • avatar
  dd-duch
  Chciałbym zobaczyć duet Piątek - Ibra w ustawieniu:
  Piątek - Ibra
  Paqueta
  Bonaventura - Bennacer - Krunic(?)
  Theo - Romagnoli - Caldara - Conti(?)
  Donnarumma
  • avatar
   KLAREN5
   O to to :D
  • avatar
   Jacubinho7
   Piątek jest zbyt ograniczony, aby grać jako cofnięty napastnik. Nie posiada takich umiejętności, aby grać na tej pozycji. Gra na dwóch środkowych napastników to istna głupota. Któryś z nich musi bardziej z tyłu i asekurować. Ibra jest za dobry, aby grać jako drugi napastnik. Lepiej by było, aby Leao grał jako cofnięty, tym bardziej, że ma do tego predyspozycje.
  • avatar
   dd-duch
   JACUBINHO7 możliwe, że masz racje. Chociaż nie wierzę, że jest jakiś schemat przynoszący sukces. Tzn ten napastnik musi być taki, a ten taki i wtedy 3 bramki na mecz leciutko... Gdyby to było takie proste....
   Co dwóch bomberów to nie jeden. Myślę, że mentalnie do siebie pasują. Piątek mógłby się przy nim dużo nauczyć, a biegać też potrafi. Leao na razie na trzy mecze ma dwa przeciętne i jeden w którym potrafi pozytywnie zaskoczyć. Jednak jeśli ktoś może pociągnąć drużynę to wg mnie prędzej zrobi to Piątek, co pokazywał w zeszłym sezonie.
   Zbyt szybko go skreśliliście.
  • avatar
   Pato
   Oczywiscie że Ibra powinien być cofniętym, a Piątek wysuniętym. Też marzę o dwójce z przodu, ale szczególnie dlatego że Hakan i Paqueta obaj są ciągle marnowani na złych pozycjach, jeden z nich powinien grać za dwójką napastników. Wolałbym Paquetę ale Hakan na środku też mógłby wreszcie zagrać jak grywał dobrze w repie Turcji. SUSO to niestety największy hamulcowy przemian w Milanie, to jest zawodnik który nie potrafi dostosować się do zespołu, indywidialne technicznie jest świetny, ale jak przychodzi co to czego to nie jest ani liderem, ani nie potrafi utrzymać formy (indywidualnej) dłużej niż jeden dwa spotkania. Suso musi odejść wg,mnie. Piątek i Paqueta muszą zostać i uczyć od Ibry. Dość tych idiotycznych pomysłów żeby wywalać młodych bo Ibra ma niby nas zbawić.
 • avatar
  Tigrrus#17
  Mam nadzieję, że teksty o sprzedaży Piątka to tylko wymysły gazet i dziennikarzy. Nie chcę wchodzić w polemikę, czy Piątek jest napastnikiem na miarę Milanu itd.
  Ale jak sprzedamy Piątka to zostaniemy z jednym, 38 letnim napastnikiem. Lubię i bardzo szanuję Ibre, ale jego organizm w każdym momencie może powiedzieć basta. Calhanoglu, Kessie, Mussachio, Rodriguez to są ludzie do odstrzalu w pierwszej kolejności, nic nie dają zespołowi, a jeszcze nie ośmieszyli się na tyle, żeby byli zupełnie nic nie warci.
  • avatar
   MagicMilan1983
   Zapomniales dodac Suso, Borini, Castijello, Biglia...