Sky Sport: Zwrot akcji w sprawie Yonghong Li [aktualizacja]

Sky Sport: Zwrot akcji w sprawie Yonghong Li [aktualizacja]

W ostatnim czasie włoskie i zagraniczne informowały o tym, że Yonghong Li nie wpłaci 32 mln euro, które fundusz Elliot przeznaczył na podwyższenie kapitału klubowego. Sky Sport przedstawia w tej sprawie zupełnie inne informacje.

Włoski kanał sportowy donosi, że w przeciągu kilku najbliższych godzin właściciel Milanu dokona zapłaty zaległej kwoty na konto wspomnianej instytucji. 

Po przeprowadzeniu tej transakcji Azjata ma w pełni skupić się na znalezieniu odpowiedniego inwestora, któremu sprzeda udziały zespołu Il Diavolo. 

[Aktualizacja]

Sky Sport informuje, że Yonghong Li będzie miał cztery miesiące na sprzedaż ekipy Rosssonerich innemu podmiotowi.

Komentarze

 • avatar
  Cleaver
  Jak czytam te wszystkie zawirowania to ja się zastanawiam - po co on w ogóle kupował Milan? Żeby rok później go sprzedać? Dla mnie zagadka.
  • avatar
   adamos
   Tak naprawdę chodzi o to, że założyli zbyt optymistyczny plan finansowy, i się chłopaki przekalkulowali w swoich wyliczeniach, do tego dołóż wykluczenie z LE czyli stratę dodatkową 30-40 mln. A zakładali awans do LM a plan B to LE. Możliwe, że Li też przekalkulował swój interes w Chinach, liczył na jakiś zarobek (przyciągnie marka Milanu jakiś inwestorów sponsorów) a mniej zarobił. Business is business.
 • avatar
  MK92
  Nikt nic nie wie tak naprawdę... Czekam na oficjalne informacje, bo te medialne są cały czas sprzeczne.
 • avatar
  adamos
  Jak Li przelewał transzę to info było dwa dni wcześniej. Li chciał 48 godzin, aby może coś wysłać z Chin, ale skoro mu się nie udał ten zabieg to oznacza, że dziś tam do którejś godziny, albo będzie nowy właściciel, albo przejmuje Nas Elliott.
 • avatar
  Kris2322
  Kibicuję Milanowi od momentu kiedy trafił do drużyny Andrij Szewczenko..
  Jasne że każdy klub przechodzi mniejsze lub większe transformacje ale to co dzieje się teraz
  w tym klubie to istny burdel..
  Jak Berlusconi wyszarpał Milan na szczyt tak teraz do spółki z chinolami sprowadził go na dno..
  Smutny to widok...