Milan dobrze rozpoczyna presezon - Milan 2:0 Novara

AC Milan w ośrodku treningowym w Milanello pewnie pokonał Novarę Calcio 2:0. Bramki dla Rossonerich zdobyli Suso oraz Davide Calabria.

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą w maju 2012 roku. Wówczas po bramkach Flaminiego i Inzaghiego górą okazała się ekipa Rossonerich, która wygrała to spotkanie 2:1 na San Siro.

Było to zarazem pierwsze spotkanie za kadencji funduszu Elliott jako właściciela Milanu jak i pierwsza potyczka w ramach przygotowań do nowego sezonu w wykonaniu zespołu Il Diavolo.

Przebieg tego meczu kontrolował klub z via Aldo Rossi, który nie pozwolił swojemu przeciwnikowi stworzyć poważniejszego zagrożenia w obrębie własnego pola karnego.

Spotkanie to nie budziło zbyt wielu emocji, zresztą jak na starcie towarzyskie przystało.

Pierwsze trafienie w tym meczu zanotował Suso w 23. minucie. Hiszpan z odległości około 19 metrów pokonał bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego. W takich okolicznościach Milan objął prowadzenie.

Na drugą i zarazem ostatnią bramkę musieliśmy czekać do 42.minuty. Wówczas do siatki Novary po strzale z dobitki trafił Davide Calabria.

Druga odsłona tego widowiska, podobnie jak pierwsza nie dostarczyła nam zbyt wielu emocji. Franck Kessie mógł podwyższyć prowadzenie Milanu na 3:0, ale nie potrafił on znaleźć drogi do bramki Novary.

Milan ostatecznie wygrywa to spotkanie 2:0 i dobrze rozpoczyna przygotowania do następnego sezonu.

Milan (1-4-3-3): Donnarumma; Calabria, Bonucci, Musacchio, Antonelli; Locatelli, Kessie, Bertolacci; Suso, Cutrone, Borini