Shevchenko: Tego właśnie brakowało Milanowi w ostatnim czasie

Shevchenko: Tego właśnie brakowało Milanowi w ostatnim czasie

Andriy Shevchenko udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co trener reprezentacji Ukrainy miał do powiedzenia:

O Maldinim i Leonardo:

Bardzo się cieszę, że Milan podąża we właściwym kierunku. Wraz z powrotem Maldiniego i Leonardo do klubu powrócił spokój. Tego właśnie brakowało Milanowi w ostatnim czasie.

O Milanie: 

Milan przeprowadził dobrą kampanię transferową. Do tego mają zaufanego trenera, za którym piłkarze stoją murem. Nikt nie mówi, że aktualnym celem Rossonerich jest wygranie Ligi Mistrzów. Zespół jest w budowie. Mimo to powoli staje się on konkurencyjny. Cały ten projekt wygląda poważnie i profesjonalnie. To sprawia, że mogę patrzeć na Milan z dumą. 

Czy Milan może stać się ponownie wielki u boku Gattuso?

Dlaczego by nie? Rino to nie jest zwyczajna postać. Zdążył on udowodnić, że jest trenerem, który dobrze wie, czego zespół potrzebuje,

O Cutrone:

Już w zeszłym sezonie mówiłem, że jest dobry. Zawsze stara się zdobywać bramki, a to ważna cecha w przypadku napastnika. Co więcej, ma on okazję trenować u boku Higuaina, od którego może się wiele nauczyć. 

O Higuainie:

Czy byłem podekscytowany jego transferem do Milanu? Jak mógłbym nie być? Ten zespół jest budowany z myślą o przyszłości, a także na młodych zawodnikach. Higuain nie jest stary i może naprawdę wiele dać Milanowi. On jest dopiero w połowie swojej piłkarskiej kariery. Gonzalo jest przyzwyczajony do Serie A i czuje się w niej naprawdę dobrze. Pokazał już, co potrafi: zachować równowagę w drużynie, pomagać mu, a nie tylko zdobywać punkty. 

Czy Milan może wrócić na szczyt?

 Świat futbolu się zmienił, ale Mediolan pozostaje miastem wielkich tradycji. Zarówno Milan jak i Inter podążają we właściwym kierunku. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz wykonywać krok po kroku. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Szewa wie, co mówi. Pamiętam, jak już nieco ponad rok temu w jedynym z wywiadów powątpiewał w sposób, w jaki Fassone i Mirabelli przeprowadzili letnie mercato. Wtenczas dla większości kibiców Milanu, w tym dla mnie, wypowiedź Andrija wydawała się nieco oderwana od rzeczywistości...
  • avatar
    adamos
    Czyżby kolejny trener w kolejce?