Shevchenko: Paolo Maldini i Zvonimir Boban są gwarancją na przyszłość

Shevchenko: Paolo Maldini i Zvonimir Boban są gwarancją na przyszłość

Andriy Shevchenko udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 Czy Krzysztof Piątek zasłużył na numer 9 na koszulce?

 Moim zdaniem w pełni na to zasłużył. Może o tym świadczyć chociażby sposób w jaki dołączył do Milanu,  jego naturalność na boisku, ważne bramki, które zdobył... Teraz Kris będzie musiał wziąć odpowiedzialność za tak ważną koszulkę.

O Milanie:

 Granie w tych barwach to nie tylko noszenie niektórych numerów, które były ważne dla tego klubu. Historia samego Milanu jest piękna. Trudno jest nosić koszulkę Milanu na własnej skórze. Może o tym świadczyć chociażby mentalność fanów. W ostatnim czasie wyniki zespołu nie były najlepsze. Widziałem jednak tysiące ludzi podczas pierwszego dnia przygotowań w Milanello, którzy wspierali swój zespół. To było coś niesamowitego.

O nowym kierownictwie:

 Myślę, że robi naprawdę dobrą robotę i wiele pozytywnego jak na przykład projekt nowego stadionu. Z pewnością będzie brakowało nam wszystkim San Siro, ponieważ jest to cudowny stadion, ale jeśli wszystko potoczy się we właściwy sposób, będziemy mieli do dyspozycji bardziej nowoczesny stadion. To bardzo ważny krok dla siły ekonomicznej klubu. Pewne rzeczy wymagają czasu i nie mówię tutaj tylko o zespole.

O mercato:

 Mentalność klubu nie uległa zmianie. Paolo Maldini i Zvonimir Boban są gwarancją na przyszłość. Oczekiwania wobec klubu są spore, ale wierzę, że Paolo i Zvone przywrócą Milan tam, gdzie był kiedyś.

O karze ze strony UEFA:

 Dobrze rozumiem fanów Milanu, ale myślę, że klub dokonał logicznego wyboru na przyszłość. Jestem pozytywnie nastawiony do nowego Milanu. Widzę wokół niego prawdziwy entuzjazm. 

O włoskim calcio:

Włoski futbol potrzebuje Milanu. W ostatnich latach włoski futbol bardzo się rozwinął. Cristiano Ronaldo bardzo pomógł lidze w odzyskaniu swojego uroku sprzed lat, ale Milan również ma fundamentalne znaczenie w rozwoju ligi.

O występach Atalanty na San Siro w ramach Ligi Mistrzów:

To dobry zespół. Nie sądzę, aby ta decyzja była problemem dla każdego. Gra na San Siro będzie dla nich i ich publiczności nowym doświadczeniem, aby doświadczyć Ligi Mistrzów na tak dużym stadionie.

O Gattuso:

Rino spełnił swój obowiązek w Milanie, on dorastał z tym zespołem. Myślę, że ma przed sobą jeszcze wiele lat kariery trenerskiej.

O Giampaolo:

 Wygląda on na osobę, która poważnie podchodzi do wykonywanej pracy i ma konkretne pomysły na zespół. Giampaolo jest trenerem, który może osiągnąć świetne wyniki dzięki grze zespołu. Sprawia on wrażenie przygotowanego trenera. Uważam, że postawienie na niego było dobrym wyborem.

 O preferowanym stylu gry zespołu:

 Nie wystarczy po prostu uzyskać dobry wynik lub nawet dobrze grać. Drużyna musi mieć tożsamość, ale przede wszystkim musi wygrywać. Dobrze jest próbować zaoferować kibicom jak najlepszy pokaz, za który będą płacić za bilety. Ludzie chcą, aby jego zespół wygrywał. Fani nie bawią się dobrze, kiedy ich zespół przegrywa.

O przyszłości Milanu:

 W tej chwili widzę wiele pozytywnego w Milanie. Cieszę się z obecności Paolo, Zvone, a także Daniela Maldiniego, który otrzymał powołanie do pierwszej drużyny. On nie jest na straconej pozycji. Rodzina Maldinich jest przyzwyczajona do konkurencji. Kolejny przedstawiciel tej dynastii na boisku jest gwarancją na lepsze jutro.

Komentarze

  • avatar
    Paolo03
    Również jestem ciekaw na jakim poziomie obecnie jest Daniel Maldini. Napastnik, więc to całkiem odmienna rola niż jego poprzednicy z numerem 3. Kto wie może będzie niedługo grał z powodzeniem u boku Krzysztofa.