Shevchenko: Noszenie koszulki Milanu zawsze musi być powodem do dumy

Shevchenko: Noszenie koszulki Milanu zawsze musi być powodem do dumy

Andriy Shevchenko udzielił wywiadu dla Il Giornale. Oto, co trener reprezentacji Ukrainy miał do powiedzenia: 

Milan musi wygrać jutrzejsze spotkanie, to pozwoli mu utrzymać czwartą pozycję. Gattuso udowodnił,  że jego zespół potrafi stawić czoła wielkim mistrzom, takim jak Ancelotti. Praca Gattuso jest widoczna gołym okiem, wśród piłkarzy da się zauważyć poczucie przynależności do klubu.

Czy Milan może powalczyć o Ligę Mistrzów bez Higuaina? 

Absolutnie tak, nawet jeśli z Higuainem byłoby łatwiejsze w realizacji. Leonardo i Maldini zapewniają klubowi ciągłość, reprezentują dzisiejszy Milan i jego przyszłość. Maldini jest absolutną gwarancją sukcesu.

Czy coś się zmieni w Milanie z powodu odejścia Higuaina i transferu Piątka?

Powiem szczerze, że niewiele. Obaj zawodnicy są skuteczni na ostatnich metrach boiska. Higuain dawał znacznie więcej w wielu sytuacjach na boisku. Jeden ma w sobie więcej siły fizycznej, drugi jest szybszy. Higuain napisał już ważne strony w historii futbolu, Piątek to tylko obietnica.

Co myślisz o Cutrone? 

Dobrze wykorzystuje otrzymane sytuacje, myśli tylko zdobywaniu bramek i patrzy tylko na bramkę. Z pewnością niejednokrotnie o nim usłyszymy.

Dlaczego Bonucci i Higuain opuścili Milan?

Nie wiem co skłoniło ich do opuszczenia Milanu. Trzeba jednak pamiętać, że noszenie koszulki Milanu zawsze musi być powodem do dumy.

Komentarze

 • avatar
  Krzychu
  Z całym szacunkiem do opinii takiego mistrza jak Andrij ale mówienie, że Piątek to " tylko obietnica", a o Cutrone "z pewnością niejednokrotnie usłyszymy" to delikatnie mówiąc nieporozumienie biorąc pod uwagę ich dorobki strzeleckie w Serie A. Patryczek ma 13 bramek w 46 występach przy 19 występach Piątka.

  A czemu Bonucci i Gonzalo odeszli? Cóż, gruby chyba musi być największą gwiazdą zespołu, a Bonucci? Po prostu Judasz :)
  • avatar
   Jacubinho7
   Zobacz wpierw ile każdy z nich ma lat i wtedy pisz. Piątek pokazał coś tylko przez pół roku, nic więcej. Cutrone dokonuje stopniowego rozwoju, wpierw go ograniczał lord Kalinić (pupilek Gattuso i Montelli), potem wyżej w hierarchii był Igła. Teraz pewnie Piątek będzie pierwszym napastnikiem, bo kosztował 35 mln euro i strzelał gole ogórkom (z Lazio i Romą to kuriozum Acerbiego i Olsena). Zobaczymy co ten "Twój Piątek" pokaże za pół roku, czy dalej będzie taki kozak. Ja w niego nie wierzę, ale zobaczymy co pokaże.

   Może Sheva czuje, że to jednostrzałowiec. Kto wie, może Piątek takowym będzie.
  • avatar
   Krzychu
   Wolę patrzeć na doświadczenie w Serie A niż na wiek, bo każda liga ma swoją specyfikę, a jak wiemy Ekstraklasa to nie jest poważna liga, zarówno pod kątem taktycznym, jak i technicznym.
   Cutrone swoich 3 bram też potęgom nie władował - Parma, Sampdoria i Roma (przy czym do strzelania Romie chłop ma dryg :P ), także jeden i drugi "strzelał gole ogórkom", a każdy gol dający 3 punkty liczy się tak samo.
   Transfer Piątka to sytuacja w której Milan zyskuje - albo rozwiną się obydwaj albo jeden z nich, a klub i tak zyska świetnego napastnika.
 • avatar
  Bartol
  Pan Nutella w Chelsea wymiata :-)
 • avatar
  MK92
  Szewa, Ty nawet nie wiesz, jak ja tęsknię za tymi czasami, gdy siałeś postrach w całej Europie w czerwono-czarnej koszulce...
  • avatar
   Jacubinho7
   Oj tak... Ten widok jak Sheva robił co chciał z Buffonem, a Włoch tylko ręce załamywał :D