Shevchenko: Mam nadzieję, że ta dobra podróż będzie trwać do końca sezonu

Shevchenko: Mam nadzieję, że ta dobra podróż będzie trwać do końca sezonu

Andriy Shevchenko udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Piolim:

Pioli wprowadził do zespołu dużo spokoju i charakteru. Od dłuższego czasu Milan zadziwia wynikami. Nawet przed lockdownem dało się zauważyć, że ten zespół ewoluuje. Zmiana mentalności była bardzo ważna. Milan z każdym meczem się rozwija. To dobry zespół, który ma własną tożsamość. Praca zespołu przynosi efekty. Każdy dotychczas zdobyty punkt jest zasłużony. Najważniejsze jest to, aby zespół odnalazł własny styl i go utrzymał.

O Ibrahimoviciu:

 Zlatan robi niesamowite rzeczy. To inteligentny zawodnik. Co prawda nie jest już tym samym zawodnikiem, co 10 lat temu, ale mimo wszystko potrafi się dostosować i utrzymać pewien poziom, co z pewnością zasługuje na szacunek. Ibra podnosi poziom tego zespołu i zdejmuje presję z najmłodszych zawodników. Ibra ma w sobie wielki entuzjazm i mentalność. Dzięki niemu Milan może się tylko rozwijać.

 W ostatnim czasie Ibrahimović wyrównał Twój rekord (zdobycie co najmniej jednej bramki w 6 meczach ligowych z rzędu). Jak się z tym czujesz?

 Jestem bardzo zadowolony i życzę mu jak najwięcej bramek. Milan jest zawsze w moim sercu, a pozytywne momenty Milanu sprawiają mi radość.

 Czy według Ciebie Zlatan zasługuje na nową umowę?

 Dlaczego by nie? Jego liczby mówią same za siebie. Wierzę w jego umiejętności. To prawdziwy profesjonalista. On może grać tyle lat, ile chce. Wszystko zależy od motywacji, a tej mu nie brakuje. Jest w świetnej formie i cieszy się grą. On niczego więcej nie potrzebuje.

O Scudetto:

 Klub przechodzi obecnie przez bardzo dobry okres. Wszyscy bardzo dobrze pracują. Milan stał się orkiestrą. Podoba mi się ten zespół. Ibra to dobry reżyser, ale nie lekceważę zasług Piolego. Moim zdaniem jest zbyt wcześnie, aby mówić o Scudetto. Ważne jest, aby twardo stąpać po ziemi. Ten zespół ma odpowiednią mentalność i musi ją utrzymać. Możliwość oglądania zawodników, którzy cieszą się grą obok Zlatana to prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że ta dobra podróż będzie trwać do końca sezonu. Ibra i Pioli to niezwykli piloci i mam do nich zaufanie.

Komentarze