Serginho: Zespół opiera się na wzajemnym szacunku wobec innych

Serginho: Zespół opiera się na wzajemnym szacunku wobec innych

Serginho udzielił wywiadu dla Sky Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Milanie:

 Milan słabo rozpoczął ten sezon. Nowi zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w drugiej rundzie wprowadzili równowagę w zespole. Milan znalazł świetną ciągłość. Derby to szczególnie spotkanie, w którym każdy wynik jest możliwy. Milan musi zapomnieć o tym meczu i walczyć do samego końca o swoje cele.

Jak odbudować zwycięski Milan?

 Przez wiele lat sukces zwycięskiego Milanu opierał się solidnych właścicielach, silnej szatni i wspaniałych zawodnikach. Rino wygrał naprawdę wiele w koszulce Milanu i wie, ile waży ta koszulka. Rino na wszystko, aby zmienić mentalność zespołu i przekazać swoje doświadczenie. Gattuso jest osobą, która może to zrobić. 

O Paquecie:

Za ojca sukcesu tego transferu można uznać Leonardo, który doszedł do porozumienia z prezydentem Flamengo i agentem piłkarza. Obserwowałem Paquetę od dłuższego czasu. Najczęściej grał jako środkowy pomocnik w ustawieniu trójką pomocników lub bezpośrednio za napastnikami. Paqueta posiada bardzo wiele zalet, które mogą okazać się przydatne dla Milanu i reprezentacji. Włoska piłka może pozwolić mu się rozwinąć i poprawić jego umiejętności pod względem taktycznym. Pomimo, że przyszedł do Milanu z zupełnie innej ligi, jego gra wygląda w sposób naturalny. Paqueta dobrze rozpoczął swoją przygodę w Milanie. On będzie miał jeszcze czas na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności.

O Romagnolim:

 Jest świetnym obrońcą, który wciąż może się rozwinąć. Porównania z Nestą? Każdy z nich ma inne cechy, ale obaj są bardzo dobrymi obrońcami. Sandro był jednym z dziesięciu najlepszych obrońców w historii futbolu. Romagnoli jest jeszcze młodym zawodnikiem, wciąż może się rozwijać i może osiągnąć poziom Nesty i Paolo.

Ponownie o Milanie:

Gattuso zawsze kochał piłkę nożną i wykazywał się wielką pasją. W Milanie znajdują się obecnie dwie legendy światowej piłki nożnej jak Maldini i Leonardo. Dzięki nim Milan może wrócić do dawnej świetności. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć coś, czego nam obecnie brakuje, aby wrócić na właściwą ścieżkę. Da się jednak zauważyć, że prezentujemy się lepiej niż w ostatnim czasie.

O sytuacji na linii Biglia-Kessie:

 Środowisko Milanu ma wielki szacunek do tej koszulki. Można zrozumieć, że zawodnik, który jest zmieniany, nie jest szczęśliwy, ale brak szacunku nie można tolerować. Zespół opiera się na wzajemnym szacunku wobec innych. Jeśli nie szanujesz kolegi z zespołu to coś jest nie tak. Gattuso zna zwycięską filozofię Milanu. Myślę, że wraz z kierownictwem wspólnie znajdzie rozwiązanie z tej sytuacji.

O przyszłości:

Wraz z moim przyjacielem i agentem piłkarskim, Alessandro Luccim chciałbym rozpocząć nowy projekt.  Miałby on opierać się na rozwoju młodych, brazylijskich talentów. Mamy możliwość rozpoczęcia współpracy w przyszłości. Mamy nadzieję, że uda nam się wcielić nasze plany w życie, a cały projekt będzie realizowany po naszej myśli.

Komentarze