Scaroni: Zmniejszenie zarobków piłkarzy nie jest strategią, ale koniecznością

Scaroni: Zmniejszenie zarobków piłkarzy nie jest strategią, ale koniecznością

Paolo Scaroni udzielił kolejnego już w ostatnich dniach wywiadu dla Corriere della Sera. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

Nie zajmuje się aspektem sportowym w klubie. Chciałbym jednak przedstawić historię przejęcia klubu przez Elliott. Klub znalazł się w sytuacji, w której nie wykazywał się on płynnością finansową i miał problem z zarejestrowaniem się do rozgrywek ligowych. Elliott zapewnił klubowi bezpieczeństwo, zatrudnił menedżera o międzynarodowym profilu takiego jak Gazidis, zainwestował 250 mln euro na mercato i rozpoczął projekt nowego stadionu. Podjęte wysiłki nie są proporcjonalne do rezultatów zespołu, ale Elliott robi wszystko, co może, aby sytuacja klubu uległa poprawie. Gazidis jest prawdziwym profesjonalistą. Jestem pewien, że jego działalność zostanie nagrodzona.

Czy Maldini zostanie w klubie?

Bardzo bym tego chciał. Chciałbym zaznaczyć, jako biznesmen, że jeśli jakiś działacz klubowy chce udzielić komuś wywiadu, musi otrzymać na to zgodę klubu. Nie można wstać i wyrażać się swobodnie bez konsultacji pewnych rzeczy z klubem, ponieważ powoduje to spore zamieszanie. Odnosi się to również do mnie, prezydenta klubu. Konieczne jest uzgodnienie formy i prezentacji wizerunku klubu.

Czy Pioli zostanie w Milanie?

 Do tej pory wykonał świetną pracę. Zmusił on zawodników do pokazania swoich umiejętności. Uważam, że mecz z Genoą był wypadkiem przy pracy. Musimy być trochę cierpliwi. W obecnej sytuacji, pośród problemów w kraju, piłce nożnej i w Milanie, odejście Bobana, chociaż go bardzo lubię, nie jest moim priorytetem.

Podobnie jak trenerzy, działacze mogą czuć się bezpiecznie, dopóki wszystko będzie funkcjonować w należytym porządku. Chcę powiedzieć, że nie wszystkie wysiłki, które do tej pory zrobiono, nie zostały wynagrodzone i zaangażowanie osób pracujących dla dobra klubu nie przyniosło jeszcze odpowiednich rezultatów. Trudno jest więc rzucać krzyż na Elliott z powodu pewnych technicznych wyborów.

Czy Rangnick trafi ostatecznie do Milanu?

 Nic nie wiem na ten temat. Jeśli pojawiły się pewne kontakty w tej sprawie to są one na bardzo wstępnym etapie. Mogę was zapewnić, że dotychczasowe hipotezy kontraktu są nieprawdziwe.

Ivan Gazidis miał odpowiadać między innymi za zwiększenie przychodów Milanu. Jak wygląda obecnie sytuacja?

 Projekt budowy nowego stadionu również dotyczy tej sprawy. Z punktu widzenia wysiłków organizacyjnych, Milan wykonuje świetną pracę, ale pewne rzeczy wciąż wymagają czasu. Jeśli nie wrócimy do europejskich pucharów, pewne rzeczy będą trudne w realizacji.

Czy ustalono warunki ugody z UEFA? 

Uważam, że zapłaciliśmy nasza karę za błędy z przeszłości. Musimy jednak przestrzegać zasad Finansowego Fair Play. To jest nasza latarnia.

 W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że klub dąży do zmniejszenia pensji zawodników. Czy ta zasada będzie obowiązywać również Gigio i Zlatana?

Uwielbiam Ibrahimovicia i Donnarummę. Jeśli istnieją pewne wyjątki, w tej sprawie decyduje Gazidis. Zmniejszenie zarobków piłkarzy nie jest strategią, ale jest koniecznością. 

Komentarze