Scaroni: UEFA zawiesiła tymczasowo nasze dochody z tytulu gry w Lidze Europy

Scaroni: UEFA zawiesiła tymczasowo nasze dochody z tytulu gry w Lidze Europy

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Milannews.it po zakończeniu spotkania zarządu Milanu. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia: 

O UEFA:

Jak wszyscy dobrze wiecie nie tak dawno temu byliśmy wykluczeni z Ligi Europy. Udało nam się odwołać od tej decyzji, ale to jeszcze nie koniec sprawy. Nasza sprawa trafiła ponownie do Trybunału Sprawiedliwości, który nałoży na nas odpowiednią sankcję zgodnie z naszym przewinieniem. Na pewno nie zostaniemy uniewinnieni, ponieważ ten sam sąd, który wykluczył nas z europejskich pucharów w lipcu, nie zmieni zdania.

Mamy odłożone 18 mln euro na ewentualne kary finansowe i myślę, że ta kwota to odpowiednia rezerwa.

UEFA zawiesiła tymczasowo nasze dochody z tytułu gry w Lidze Europy. Przychodów z dzisiejszego meczu nie możemy uwzględnić w bilansie, ponieważ czekamy na orzeczenie UEFA. Na chwilę obecną 2,5 mln euro zostały wstrzymane.

O stadionie:

Z pewnością posiadanie nowoczesnego i wydajnego stadionu jest kluczowym aspektem dla dochodów, których brakuje również w Milanie.

Problem ten jest jednym z priorytetów naszego projektu. Bierzemy pod uwagę wiele hipotez, w tym współdzielenie San Siro z Interem. Chcielibyśmy pod koniec tego roku podjąć w tej sprawie ostateczną decyzję.

O sponsoringu:

Nie mam dla was ważnych informacji w tej sprawie. Sponsoring jest potrzebny do prawidłowego rozwoju Milanu. Mamy dwie drogi rozwiązania tej sprawy. Jedna z nich zakłada poszukiwanie nowych sponsorów, merchandising i osiągnięcie odpowiednich wyników sportowych. Bez wyników ciężko będzie znaleźć nowych sponsorów. Temat przychodów jest dla nas kluczowy i chcemy poświęcić mu szczególną uwagę.

O China Milan:

Chiński rynek jest dla nas fundamentalny. Nie chcemy pozbywać się brudnej wody z dzieckiem, mimo, że działania poprzedniego kierownictwa naraziły nas na złą reputację. Zdecydowaliśmy się kontynuować naszą działalność w Chinach. Przenieśliśmy nasze biura z Pekinu do Shanghaju i chcemy rozpocząć od nowa. Rynek chiński ma dla nas fundamentalne znaczenie. Chcemy działać na terenie Chin, ale w zupełnie inny sposób.

O Fininvest:

Ta sprawa nie dotyczy spółki Milanu tylko grupy Rossoneri Lux. Wcześniejsze umowy nie mają żadnego wpływu na kształt obecnego Milanu.

O bilansie za poprzedni sezon:

Spółka straciła ponad jedną trzecią kapitału, Ale biorąc pod uwagę że w sierpniu i we wrześniu dokonano podwyższenie kapitału na kwotę 170,5 mln euro, Proponuję się umorzenie strat za poprzedni okres rozliczeniowy w następujący sposób: wykorzystanie 39,5 mln euro z naszych rezerw oraz oraz maksymalnie 96 mln euro z kolejnego podwyższenia kapitału klubowego. Działania te mają na celu pokrycie wszelkich strat.

Komentarze

  • avatar
    adamos
    Bez wyników sportowych, sponsorzy nie przyjdą. Pierwsze co, to trzeba zająć się klubem od strony sportowej czyt. nowy szkoleniowiec. A później jak najdalej w LE i walka o LM. Za sam awans do LM to jest dobre 20 mln, prawa TV i bilety kolejne grube mln.