Scaroni: Nasza praca wynika z pasji do tego klubu

Scaroni: Nasza praca wynika z pasji do tego klubu

Prezydent Milanu, Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Foglio Sportivo. Oto co działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia

Myślę, że nowy udziałowiec jest w stanie zagwarantować klubowi spokój i odpowiednią jakość, dzięki czemu klub będzie mógł wrócić na należne mu miejsce. Wtedy trener będzie mógł w spokoju przygotowywać się do spotkań wraz z zawodnikami. Do tego jednak musi istnieć solidna społeczność.

Znaczenie telewizji dla calcio:

Nie jest łatwo utrzymać przy życiu wiele prowincjonalnych klubów. Pieniądze utrzymują ten system na nogach. Co z tym można zrobić we Włoszech? Musimy spojrzeć na kluby z zagranicy. Klubom z Anglii, a także z Hiszpanii i Niemiec udało się w inteligentny sposób poszerzyć swoją publiczność przed telewizorem. Nie zrobili tego tylko w obrębie własnych krajów, ale także na innych szerokościach geograficznych. Rozwój włoskiej piłki nożnej powinien zacząć się właśnie od telewizji. Jeśli zwiększy się liczbę odbiorców, wówczas będziemy mogli czerpać z tego odpowiednie korzyści. Kiedy zwiększą się wpływy do klubowych kas, wiele klubów będzie mogła sobie pozwolić na sprowadzanie bardziej kultowych i jakościowych zawodników. My we Włoszech mamy wielkie pole do manewru, aby coś z tym zrobić.

O znaczeniu społeczności klubowej:

 Solidna i spójna firma z jasno określonymi celami, zarządzana w sposób jasny i  uporządkowany jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu. Możesz zdobyć mistrzostwo świata, ale jeśli w strukturach klubowych jest dym, nie da się zajść daleko. Nie poświęciłbym jednak całego swojego życia, które mi pozostało na zarządzanie Milanem. Dzisiaj pełnię podwójną rolę w oczekiwaniu na przybycie nowego lidera do klubu, który zaopiekuje się nim w stu procentach

O różnicach między zarządzaniem Milanem a innymi różnymi klubami:

Milan w porównaniu do innych klubów ma pewne ograniczenia budżetowe, których inne zespoły nie mają. Opieram się tutaj na przestrzeganiu Finansowego Fair Play. Wciąż są transfery, na które nie możemy sobie pozwolić. Mimo to staramy się działać jak najlepiej potrafimy, aby odnieść sukces.

Nasza praca wynika z pasji do tego klubu, a w szczególności zamiłowania fanów do tego Milanu, która jest przytłaczająca. Kiedy zobaczyłem prezentację Higuaina i Caldary na Piazza Del Duomo z tymi wszystkimi, którzy czekali na Słońcu na ich przybycie, byłem naprawdę pod wrażeniem.

O globalnym znaczeniu piłki nożnej:

Gdyby dzisiejszego wieczoru rozgrywany był finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Manchesterem United, mielibyśmy 300 milionów Europejczyków przed telewizorami. Na chwilę obecną nie ma innego wydarzenia, które mogłoby przyciągnął taką liczbę Europejczyków przed telewizorem. Tylko piłka nożna potrafi zdziałać takie rzeczy. Nawet ślub Diany nie przyciągnął takich tłumów.

O Maldinim:

 Maldini jest Milanistą od stóp do głowy. Negocjacje z nim nie były trudne. Powiedzmy, że musieliśmy przemyśleć parę spraw, aby znaleźć odpowiednią rolę dla osoby, która wykazuje się absolutną pasją do tych barw.

Komentarze