Scaroni: ​To musi być nasz punkt odniesienia

Scaroni: ​To musi być nasz punkt odniesienia

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

O nowym sezonie:

Byłbym szczęśliwy, gdyby Milan nadal grał tak, jak po przerwie. Graliśmy bardzo dobrą piłkę, z bardzo pozytywnymi wynikami. Jesteśmy jedną z drużyn, które radziły sobie najlepiej po przerwie. 

O piłce nożnej i koronawirusie:

Zawsze trudno jest przewidzieć takie rzeczy. Myślę, że stadiony zostaną otwarte tylko wtedy, kiedy pojawi się szczepionka. Do tego czasu trzeba korzystać z tymczasowych rozwiązań. Jestem optymistą w sprawie szczepionki. Myślę, że pojawi się przed końcem roku. Pełne stadiony to kwestia czasu. 

O nowym stadionie:

Jestem wielkim profesjonalistą. Osiągnęliśmy porozumienie z gminą co do wolumenów, na które nie liczyliśmy, ale je zaakceptowaliśmy. Większość gminy zgodziła się na nowy stadion. Nawet opozycja wyraziła się pozytywnie na temat projektu. Mogę powiedzieć, że zdecydowana większość sił politycznych opowiada się za nowym etapem.

O Bayernie: 

To musi być nasz punkt odniesienia. Myślę, że Gazidis też tak myśli. Nie zapominajmy o roli, jaką nowy stadion odegrał w sukcesach Bayernu. Dzięki niemu klub otrzymuje co roku 100 mln euro. Dla porównania, za San Siro otrzymujemy mniej niż 40 mln euro. Chcielibyśmy otrzymywać przynajmniej 60-70 mln euro. Pozwoliłoby nam to poszerzyć horyzonty. Dzięki temu moglibyśmy wrócić na nasz poprzedni poziom. 

Wiadomość do kibiców: 

Uważam, że nasi kibice są rozsądni i blisko zespołu. Doceniają naszą filozofię. Wszyscy byli zjednoczeni i zgadzali się z potwierdzeniem Pioliego. Proszę fanów, aby zawsze byli blisko naszego zespołu.

Komentarze