Scaroni: Mam nadzieję, że gmina zrozumie nasze potrzeby gospodarcze

Scaroni: Mam nadzieję, że gmina zrozumie nasze potrzeby gospodarcze

Podczas wydarzenia Sport and Business Summit, Paolo Scaroni wypowiedział się na temat budowy nowego stadionu. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

 Rada miasta wyjaśniła dwie kwestie, które moim zdaniem są fundamentalne. Po pierwsze, restrukturyzacja San Siro w celu stworzenia nowoczesnego stadionu nie jest możliwa, ponieważ obie drużyny grają na nim co 3 lub 4 dni. Temat restrukturyzacji San Siro został więc odłożony na później. Po drugie potrzebujemy nowego stadionu w miejsce San Siro lub pomysłu, który Milan i Inter stara się wspólnie realizować od kilku miesięcy. Ostatecznie to rada miasta podejmie decyzję. Z naszej strony wszystko zostało zrobione pod kątem prawa stadionowego w celu zbudowania nowoczesnego stadionu we Włoszech. Realizacja tego przedsięwzięcia przyniesie korzyści ekonomiczne. Z naszej strony planujemy dokonać inwestycji w wysokości ponad 600 milionów euro. W ten sposób będziemy mogli powiększyć nasze przychody. Kluczową kwestią jest chęć rozpoczęcia budowy stadionu razem z Interem niemal od razu po załatwieniu wszelkich prawnych aspektów. 

 Jaka będzie pojemność stadionu?

 Przedstawiliśmy naszą wizję budowy stadionu wynikającą z naszych działań komercyjnych, takich jak chociażby budowa hotelu w obrębie stadionu. Byłaby to inwestycja zgodna z naszą ideą sportową. Mam nadzieję, że gmina zrozumie nasze potrzeby gospodarcze, a nasze działania zostaną odpowiednio zrozumiane i poparte. Mamy dobre relacje z przedstawicielami gminy, szczególnie z burmistrzem Salą, z którym utrzymujemy serdeczny dialog. 

 Mediolan udowodnił że jest miastem, który potrafi przyjąć coś nowego, potrafi się zmieniać i umie robić piękne rzeczy. Dzisiejszy Mediolan bardzo różni się od miasta sprzed 15 lat. Jest od niego zdecydowanie lepszy. Jeśli chodzi o rewitalizację dzielnicy San Siro, ważne jest, aby gmina kierowała się opinią ekspertów. Dobrze jest wspólnie śledzić pewne procesy związane z projektem. Osobiście spodziewałbym się tylko większego entuzjazmu, ponieważ stoimy przed szansą wybudowania najpiękniejszego stadionu na świecie, który powinien zadowolić wszystkich. Oczekiwałbym więcej entuzjazmu, ale myślę, że wkrótce takowy się pojawi.

 Jak powinny się potoczyć sprawy związane z budową nowego stadionu w ciągu roku?

 Z pewnością chcemy porozmawiać o zatwierdzonym projekcie, który będzie gotowy do realizacji.

Komentarze