Scaroni: Jesteśmy przekonani, że otrzymamy wszystkie niezbędne autoryzacje

Scaroni: Jesteśmy przekonani, że otrzymamy wszystkie niezbędne autoryzacje

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Sky Tg 24. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

O budowie stadionu:

 Meazza to piękny stadion, wszyscy go lubimy. Odnosiliśmy tam wielkie sukcesy i dla tego stadionu biją nasze serca, ale musimy zdać sobie sprawę z tego, że ten obiekt nie jest już odpowiedni w czasach, w których żyjemy. W trzecim pierścieniu nie świadczymy jakichkolwiek usług. Na nowoczesnych stadionach obszar dedykowany na usługi ma 100 tysięcy metrów kwadratowych, a na Meazza ma tylko 24 tysiące. Inną sprawą jest kwestia dostępności i norm bezpieczeństwa. Na współczesnych stadionach osoby niepełnosprawne mogą bardzo łatwo wejść na obiekt. 

 O możliwych alternatywach w przypadku braku zgody na budowę nowego obiektu:

 Uważamy, że gra na Meazza nie jest możliwa, ponieważ stadion nie jest dostosowany do potrzeb obu klubów. Chcemy stworzyć nowy stadion w okolicach San Siro. Jesteśmy przekonani, że otrzymamy wszystkie niezbędne autoryzacje. Całe to przedsięwzięcie zostanie sfinalizowane z prywatnych pieniędzy. Jeśli nie otrzymamy autoryzacji, będziemy musieli usiąść przy stole i podjąć decyzję.

 O rozmowach z mieszkańcami Mediolanu:

 To był pozytywny dialog. Poznaliśmy opinie mieszkańców, których chcieliśmy wysłuchać. Niektóre opinie są związane ze stadionem, a inne z projektem. Kiedy budujesz coś nowego, pewne rzeczy mogą budzić wielką irytację, ale można je poprawić. Nowe stadiony są budowane w taki sposób, aby cały hałas był skupiony maksymalnie wewnątrz i minimalnie na zewnątrz. Nowy stadion będzie kumulował o 60% mniej hałasu niż San Siro, mimo że będzie bliżej domów. Nawet wibracje zostaną zredukowane do minimum.

 O projekcie "Katedry" (wizja projektu od Populous):

 Podoba mi się ta Katedra, ponieważ jest innowacyjna. Wszystkie nowe obiekty są bardzo do siebie podobne. Ten projekt różni się od innych. Jest to wyraźny symbol współpracy na linii Milan-Inter, aby wspólnie stworzyć nowy stadion.

Czy Pioli jest Interistą?

Spalletti wspominał kiedyś, że nie jest Interistą, ale pracował dla tego klubu.

 Jak skomentujesz protesty fanów w związku z zatrudnieniem Piolego?

 Można to załatwić tylko w jeden sposób - poprzez wyniki. Widziałem Piolego dziś rano. Jest poważną i dobrze przygotowaną osobą. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ mamy dobry zespół. Myślę, że wyniki wkrótce nadejdą. To wymaga trochę cierpliwości. Naszym celem jest powrót do Ligi Mistrzów.

Komentarze

  • avatar
    matisiek980115
    To w tym sezonie nie powrócimy
  • avatar
    Jachu1899
    jka byśmy zatrudnili jakiegoś poważnego trenera miało by to sens i pokazało by nasz ambicje a tak to robimy z siebie klub mem.