Scaroni: Jest to wielkie wyzwanie, które stoi przed nami

Scaroni: Jest to wielkie wyzwanie, które stoi przed nami

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Calcio Web. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia.

Milan? Nie chcę wyjść na kogoś wrednego, ale jeśli nie wiecie, o co chodzi to chodzi o pieniądze. Dlaczego Milan nie jest dobrym zespołem? Wyjaśnię to bardzo krótko: roczne przychody Milanu wynoszą 200 milionów euro, a Realu Madryt ponad 700 milionów. Oznacza to, że Real może kupować lepszych zawodników i płacić im więcej. 

W jaki sposób Milan może osiągnąć przychody na poziomie 1 miliarda euro? 

Można to zrobić poprzez wspinanie się na dwie góry jednocześnie. Pierwsza z nich to wyniki sportowe. Jeśli przegrasz wszystkie spotkania, do niczego Cię to nie doprowadzi. Druga góra to wyniki ekonomiczne. W tym celu musisz mieć własny stadion, szukać nowych sponsorów, sprzedawać swoje prawa telewizyjne jak najszerszemu gronu odbiorców, zdobyć całą rzeszę fanów na całym świecie i sprawić, aby była ona otwarta na pozyskiwanie Twoich produktów, które zwiększą obroty klubu.

Juventus? Jeśli chodzi o osiągnięcia na arenie międzynarodowej, Juventus nawet nie zbliżył się do Milanu. Milan jest klubem na skalę światową, ponieważ siedmiokrotnie zdobył Ligę Mistrzów. Juventus jest klubem, który w ostatnich latach nie osiągnął zbyt wiele na arenie międzynarodowej. To klub, który najwięcej razy we Włoszech sięgnął po mistrzostwo, za co czapki z głów, ponieważ pod tym względem byli wspaniali. 

Swoje słowa opieram na fanach. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być w stanie sprzedawać swoje produkty osobom, które wspierają Milan na całym świecie: w Indonezji, Tajlandii czy Brazylii. Jeśli nie zdobędziesz Ligi Mistrzów, w Indonezji Tajlandii czy Brazylii może wkrótce zabraknąć fanów Milanu. Staramy się więc wspinać po dwóch górach, o których mówiłem już wcześniej, aby zmienić naszą sytuację.

Moje doświadczenie? Wiele osób uważa mnie za nowicjusza w świecie piłki, mimo że przez wiele lat byłem prezydentem Vicenzy w Serie A. 

Finansowe Fair Play? Niektóre osoby nie zdają sobie sprawy z tego czym jest Finansowe Fair Play. FFP oznacza, że posiadanie właściciela, który zainwestuje miliard i będzie kupował zawodników nie jest już możliwe.  Obecnie pozyskiwanie nowych zawodników jest możliwe tylko i wyłącznie w przypadku osiągania dobrych wyników finansowych i sportowych, co z pozoru nie jest takie łatwe. Jest to wielkie wyzwanie, które stoi przed nami.

Komentarze