Scaroni: AC Milan musi wyjść z długiego okresu kryzysu

Scaroni: AC Milan musi wyjść z długiego okresu kryzysu

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla Radio Rai 1. Oto, co prezydent Milanu miał do powiedzenia. 

O Pucharze Włoch:

 Miałem nadzieję, że Puchar Włoch zostanie rozegrany w sierpniu. Uważam, że rozegranie dwóch spotkań w dość krótkim czasie, zwlaszcza po długiej przerwie jest stresujące dla zawodników. Ostatecznie wypracowano kompromis. Mecz powinien się odbyć 12 czerwca. Jestem optymistą. Jeśli chodzi o Serie A to jesteśmy jednomyślni w sprawie wznowienia rozgrywek. Jesteśmy gotowi wznowić się jak najszybciej.

O Rangnicku:

 Wciąż mamy zaufanie do Piolego. Nie wiem czy Rangnick do nas dołączy. To Gazidis dokonuje wyborów. Jeśli mam być szczery to nawet nie wiem czy rozmawia z innymi kandydatami. Mamy zaufanie do Piolego i Maldiniego.

O Serie A:

 Skupiamy się na razie na planie A. Mam nadzieję, że nie będzie potrzeby wprowadzania w życie planu B lub C.  Debata na ten temat mnie nie interesuje. Myślę tylko nad planem A.

O finansach Milanu:

 Poczyniliśmy wielki wysiłek, aby obniżyć pewne koszty. Nasz CEO skupia się na tym, aby pozyskać w przyszłości młodych zawodników w rozsądnych cenach. Nie chcemy mieć więcej problemów z UEFA. AC Milan musi wyjść z długiego okresu kryzysu. Wydaje mi się, że szybkie odrodzenie klubu to utopijne myślenie.

O Ibrahimoviciu:

 Mam nadzieję, że Ibra wkrótce do nas wróci. W ostatnim czasie otrzymałem pozytywne informacje ze Szwecji. Jestem dobrej myśli.

O koronawirusie:

 Jestem przekonany, że pandemia wkrótce się zakończy. Finansowe Fair Play zapobiega pełnemu szaleństwu. Jako Milan musimy obniżyć pewne koszty i zwiększyć przychody. 

O stadionie:

Naszym priorytetem jest budowa nowego stadionu i mam nadzieję, że wkrótce otrzymamy pozytywne wiadomości w tej sprawie. San Siro nie zniknie z geografii miasta. Chcemy jedynie zbudować stadion odpowiedni dla naszych czasów. Na ten moment są dwie firmy, które chcą wybudować najpiękniejszy stadion na świecie.

 O europejskich pucharach:

 Mam nadzieję, że uda nam się awansować do europejskich pucharów poprzez Puchar Włoch. Jeśli to nam się nie uda to będziemy walczyć o te rozgrywki w lidze.

Komentarze