Scaroni o Elliocie: Chcą, aby Milan stał się znowu wielkim Milanem

Scaroni o Elliocie: Chcą, aby Milan stał się znowu wielkim Milanem

Paolo Scaroni udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto co prezydent Milanu miał do powiedzenia:

O Yonghong Li:

Zachowanie pana Li jest dla mnie niewytłumaczalne: człowiek, który miał plan znika bez śladu. Jak możemy zdefiniować pana Li? Dla mnie to jeden, wielki znak zapytania. Chyba nigdy nie dowiemy się, jak było naprawdę. Widziałem go 3 razy w życiu. Nigdy z nim nie rozmawiałem, ponieważ nie zna żadnego języka poza kantońskim. Nie dbam już o to, co się stało. Ta historia jest niewytłumaczalna. Teraz myślę tylko o tym co Milan powinien zrobić w ciągu najbliższych dwóch lat, a nie o panu Li. Co poszło nie tak? Ciągłe przesuwanie płatności i inne sprawy z tym związane. Drużyny wygrywają spotkania, ale mistrzostwa wygrywa się w klubach. Swego czasu rozmawialiśmy o zaginionych milionach euro i pewne rzeczy dotarł również do szatni. Słynne 32 mln euro musiały się pojawić ponieważ gdyby ich nie było, nie moglibyśmy dołączyć do rozgrywek ligowych. Jak taki klub jak Milan ma funkcjonować po czymś takim? On stworzył poczucie zagrożenia dla nas wszystkich. Jeśli chodzi o mercato, Leonardo i Maldini wzięli sobie do serca błędy poprzednich władz i wykonali swoją pracę tak, jak trzeba.

O celach Milanu:

W ciągu najbliższych 3-5 lat chcemy rywalizować i wygrywać, będąc przy tym wśród najlepszych w Europie. Scudetto jest czymś naprawdę pięknym, ale świat futbolu opiera się o Ligę Mistrzów.

O Ivanie Gazidisie:

Negocjacje z nim wciąż trwają. Proces wyboru nowego dyrektora generalnego trzeba przyprowadzić w odpowiedni sposób. Za każdym razem, gdy pojawiają się pewne przeciwności losu, staram się uspokoić wszystkich, mówiąc, że sprawuję tymczasowo rolę dyrektora generalnego i poświęcam temu należytą uwagę. Nowy CEO musi posiadać odpowiedni profil zgodnie z naszymi założeniami. Pierwszy z nich to zwiększenie przychodów. To jest dla nas priorytet. Dla przykładu: jeśli zarobimy odpowiednią kwotę, będziemy mogli sobie pozwolić na wydanie 800 mln euro na Ronaldo.

O Elliocie:

Sukces w futbolu i porażka są niezwykle widoczne. Z jednej strony Elliott patrzy na Milan jako inwestycje finansowego punktu widzenia. Z drugiej jednak strony chcę przyczynić się do odzyskania reputacji tego klubu. Oni są zainteresowani pomocą Milanowi. Chcą, aby Milan stał się znowu wielkim Milanem, który pokochało 400 milionów kibiców na całym świecie. Paul i Gordon Singerowie są wielkimi fanami Milanu. Mają oni gotowy projekt na 3-5 lat, który chcą wprowadzić w życie. 

Liverpool i Arsenal są wyceniane na 2 mld funtów. Chcemy zwiększyć naszą wartość, ale potrzebujemy do tego czasu.

O Gattuso:

Gattuso może czuć się komfortowo. Nie sądzę jednak, aby martwił się o swoją posadę. Jest moim trenerem, ponieważ dobrze sobie radzi. Lubię go, ponieważ wykonuje swoją pracę z należytym szacunkiem i powagą. Stwarza wokół siebie niesamowitą atmosferę, którą potrafi się dzielić z wszystkimi dookoła. Uważam go za miłą i pracowitą osobę.

Komentarze