Savicević: To on jest odpowiedzialny za tak wysokie miejsce w tabeli

Savicević: To on jest odpowiedzialny za tak wysokie miejsce w tabeli

Dejan Savicević udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były piłkarz Milanu miał do powiedzenia

Czy podoba Ci się obecny Milan?

Tak, zespół dobrze sobie radzi. Walczy, aby zająć miejsce w pierwszej czwórce tabeli. Musimy wrócić do Ligi Mistrzów. To osiągnięcie będzie dla nas jak Scudetto. Liga Mistrzów potrafi zmienić życie i funkcjonowanie klubu.

 Co myślisz o poprzednich właścicielach Milanu? Czy podchodzisz do nich sceptycznie?

Tak. To wszystko było trochę dziwne. Nawet w trudnym momencie nie mogłem zaakceptować tego, że mój Milan był we władaniu ludzi, którzy w mojej opinii nie wiedzieli nic o piłce nożnej.

 Czy masz jakieś sugestie dla obecnych władz klubu?

Nie. Fakt, że w klubie zostali zatrudnieni Leonardo i Paolo, dwaj przedstawiciele wielkiego Milanu, którzy znają to środowisko jest gwarancją sukcesu. Dokonają oni niezbędnych decyzji dla dobra klubu.

O Piątku i Paquecie:

 Widziałem ich podczas meczu Roma vs Milan. Sprawiają wrażenie dwóch ważnych dla zespołu zawodników. Jeśli chodzi o Brazylijczyka to wstrzymałbym się z oceną jego gry. Jest na to zbyt wcześnie. Pozwólmy mu grać i ustatkować się. Co do Piątka to obserwuje go od początku sezonu. Jego statystyki są imponujące. Trzeba mieć nadzieję, że on się nie zatrzyma i dalej będzie wykonywał swoją pracę tak jak to ma miejsce obecnie. Sprawia on wrażenie poważnego i solidnego zawodnika. Nie będę dokonywał porównań Paquety i Piątka z kimkolwiek, dobrze? To nie ma sensu.

O Gattuso:

Nie jestem zaskoczony faktem, że został trenerem. Z tego co wiem to ma się dobrze. Jako zawodnik był osobą uporządkowaną, która dobrze wiedziała jak zarządzać i nie bała się pracować i trenować. W ostatnim czasie gra zespołu uległa poprawie. To on jest odpowiedzialny za tak wysokie miejsce w tabeli.

 Czy Milan najbardziej ucierpiał w nowej piłkarskiej erze?

 Od zawsze uważam, że upadek klubu rozpoczął się od sprzedaży Ibrahimovicia i Thiago Silvy. Wszystko się od tego zaczęło.

Czy można to jakoś naprawić?

Tak, poprzez osiągnięcie odpowiednich wyników i sprowadzanie świetnych zawodników na miarę Milanu.

 Czy w Czarnogórze są zawodnicy, którzy mogliby okazać się wzmocnieniem dla Milanu? 

 Według mnie nie. Milan nie może sobie pozwolić na czekanie na rozwój młodych zawodników, szczególnie w obecnej sytuacji .

O Higuainie:

 Nie potrafię wyjaśnić, co się stało i dlaczego nie udało mu się zintegrować z resztą zespołu. Niestety takie rzeczy się zdarzają. Milan ma czego żałować.

 Co myślisz o defensywie Milanu?

 To jest prawdziwa siła tego zespołu. Donnarumma na pewno stanie się nowym Buffonem. W Rzymie robił naprawdę wielkie rzeczy. Kiedy Romagnoli jest na boisku, gra zespołu jest spokojniejsza.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Odważne słowa a propos Gattuso. A tak w ogóle, to przydałby się ofensywie Milanu gracz pokroju wielkiego Savicevicia.