Sala: Wkrótce zobaczymy się z klubami w sprawie nowego stadionu

Sala: Wkrótce zobaczymy się z klubami w sprawie nowego stadionu

Burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Oto, co przedstawiciel władz miasta miał do powiedzenia.

 Czy odbędzie się debata w sprawie San Siro?

 Jeśli takowa się odbędzie, obawiam się, że będzie ona ograniczona między wyborem dotyczącym zburzenia San Siro lub jego pozostania. Jeśli tak to będzie wyglądać to ta debata jest skazana na porażkę. Jeśli chcemy iść w kierunku czegoś pięknego i dobrego, musimy mieć jeszcze kilka innych możliwości. 

 Czy projekt nowego stadionu zostanie przedstawiony mieszkańcom?

 Nie jest to żadne zobowiązanie, ale byłby to ukłon w kierunku mieszkańców. Żyjemy w czasach, kiedy przedstawianie pewnych rzeczy i konsultowanie ich z innymi jest wartością dodaną. Jakiś czas temu przedstawiliśmy podobne projekty podczas przebudowy dawnych dworców kolejowych i mieszkańcy byli z tego powodu zadowoleni. Taka inicjatywa leży również w ich interesie.

 Nie widziałem jeszcze projektów nowego stadionu, ale myślę, że będą interesujące i użyteczne i mogą zostać przedstawione obywatelom. Nie podnosiłbym jednak tego do rangi referendum, ale wolnej inicjatywy, ponieważ ważne jest, aby politycy i odpowiednie zespoły podejmowały pewne decyzje, a ważne sugestie zostały przedstawione przez lokalnych mieszkańców.

 Kiedy dojdzie do spotkania z Milanem i Interem?

 Nie ustaliliśmy jeszcze dokładnego terminu, ale na pewno wkrótce się zobaczymy, tym bardziej, że cała ta sprawa wydaje się być coraz bardziej gorąca.

Komentarze

 • avatar
  Sapere_aude
  Budować swój własny stadion, bez interu
 • avatar
  kaka-22
  Szkoda że nie chcemy zbudować stadionu sami, szukać inwestorów i stadion na 55-60 tys byłby w naszym zasięgu, dzielić się kosztami z Interem po 300 mln jest bezsensowne, np koszt budowy stadionu Atletico Madryt wyniósł jakieś 240 mln, Bayernu wyniósł 340 mln, Arsenalu 390 mln£, a koszt budowy stadionu Juventus 105 mln, w prawdzie wybudowali na starym obiekcie ale robi to wrazenie, i jak te obiekty wyglądają i jakie osiągają zyski to mówi samo za siebie, myślę że za te 300 mln co mamy budować wraz z Interem byli byśmy w stanie wybudować sami i mieć nowoczesny stadion i czerpać z niego korzyści prawa do nazwy stadionu nowi sponsorzy i tak dalej, a co za tym idzie większe przychody
 • avatar
  casusius
  Nie pojmuję zbędnych dywagacji odnośnie czy z Interem czy bez .
  Oczywiście że z Interem!
  Powody? tylko jeden... kasa.
  Inwestycja w budowę (50/50)
  zarobki z infrastruktury(50/50)
  a za bilety każdy swoja dole zgarnie.
  Wady? Dla mnie ...brak.
  W dzisiejszych czasach oprawa stadionu (zmiana barw) jest obslugiwana przysłowiowym jednym guzikiem .
  Wspólny stadion= same plusy.
 • avatar
  Vol'jin
  Ja tak przypomnę, że Milan z Interem chcą nie tylko budować stadion, ale też zainwestować w tereny wokół obiektu