Sacchi: Milan może powalczyć w tym sezonie o Scudetto

Sacchi: Milan może powalczyć w tym sezonie o Scudetto

Arrigo Sacchi udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Oto co legendarny trener Milanu miał do powiedzenia:

Powtórzę to, co powiedziałem pół godziny temu pod moim parasolem tutaj na plaży w Milano Marittima: Milan może powalczyć w tym sezonie o Scudetto. Dla wielu może być to zaskakujące, ale wszyscy wiemy jaka jest piłka nożna.  Juventus nie jest faworytem. On jest pewniakiem do zdobycia kolejnego Scudetto. Jestem jednak przekonany, że Gattuso dzięki swojemu profesjonalizmowi i podejściu do pracy, może wznieść Milan na jeszcze wyższy poziom. Milan będzie prawdziwą niespodzianką tego sezonu i może nawet wygrać Scudetto.  

Sobotnie spotkanie z Napoli będzie ważne dla obu stron. W tym spotkaniu wynik będzie pełnił drugorzędową rolę. Ważniejsze będzie postawa obu drużyn w tym meczu. 

Higuain jest gwarancją jakości, ale należy pamiętać, że o sile zespołu nie decydują pojedyncze jednostki, a kolektyw.

 Maldini i Leonardo reprezentują sobą historię Milanu, inteligencję i charyzmę. Ich przybycie było bardzo ważne, ponieważ ich obecność może pozytywnie wpłynąć na resztę zespołu. Takich ludzi potrzeba w Milanie. 

Komentarze

 • avatar
  JJay
  Słoneczko przygrzalo za mocno : ) Scudetto to sfera marzeń, jak będzie awans do LM to będzie już sukces. Nie rozumiem, jaki jest sens tak pompowac balonik
 • avatar
  G-PaN
  Najpierw wygrajmy z Napoli, potem możemy w ogóle zacząć jakąkolwiek rozmowę. Rok temu wygraliśmy 4-0 z Bayernem w przedsezonie i też pamiętam tego typu teksty
 • avatar
  Kozi09
  Małe kroczki... póki co top4 i LM później można ściągnąć jakiegoś rozgrywającego z światowego topu i w następnym sezonie walczyć ;)
 • avatar
  adamos
  chyba dostał porażenia na słońcu...
 • avatar
  Tofu
  E tam, co rok to samo mówią. Powalczyć może, każdy zespół w sumie walczy.... na tym polega gra w lidze :D
 • avatar
  MK92
  Przed startem sezonu można powiedzieć, że Milan powalczy o scudetto, a co z tego wyjdzie, to już inna bajka ;)