Sacchi: Milan będzie musiał zagrać jako kolektyw

Sacchi: Milan będzie musiał zagrać jako kolektyw

Arrigo Sacchi udzielił wywiadu przed jutrzejszym meczem z Juventusem. Oto, co legendarny trener Milanu miał do powiedzenia:

Milen ma wiele kontuzji i musi przystąpić do tego spotkania w niepewnych warunkach, ale musi zagrać odważnie, bez strachu. Nie uważam, aby Milan spędził większość czasu pod bramką rywali, ale nie chciałbym widzieć zespołu tylko w defensywie. Gra bez piłki i bez wyraźnego jej posiadania może okazać się kluczowa.

Czy niedzielne spotkanie w Lidze Europy będzie miało wpływ na to spotkanie?

Myślę, że tak. Rozgrywanie spotkań w czwartkowe wieczory kosztuje zawodników wiele energii i jest mniej czasu na regenerację. Wystarczy popatrzeć na to w następujący sposób:

Po meczu w Sewilli piłkarze wsiedli do samolotu i wrócili do Milanello. Zapewne położyli się spać o 4:00 rano. Jak chcesz w taki sposób się zregenerować? Na tamten moment do spotkania z Juventusem pozostało mniej niż 48 godzin. To naprawdę bardzo niewiele, powiedziałbym wręcz, że za mało. Można zadać sobie pytanie czy fizycznie Milan wytrzyma to spotkanie.

Gattuso? Gattuso wykonuje dotychczas ogromną pracę, zwłaszcza na poziomie psychologicznym. To on przywrócił zespołowi mentalność, którą ostatnio zatracił. Niektórzy zawodnicy nie zdają sobie do końca sprawę z tego, co to znaczy grać dla Milanu.

Możecie mi wierzyć lub nie, ale Rino jest prawdziwym fenomenem. On dał duszę temu Milanowi, wprowadził wśród zawodników poczucie przynależności do tego zespołu. U jego boku ci zawodnicy nigdy się nie poddają, walczą o zwycięstwo do ostatniej chwili. Rino to taki człowiek, który jest gotów oddać życie za piłkę nożną i za swoich zawodników.

Juventus? Ma w sobie ogromny potencjał. Juventus to nie tylko Cristiano Ronaldo. Aby stawić czoła juventusowi musisz być odpowiednio zorganizowany być przygotowany odpowiednie pod względem fizycznym, z głową rozgrywać piłkę i być agresywnym. Pressing staje się coraz bardziej fundamentalny i niestety Milan nie wykorzystuje tego aspektu na miarę swoich możliwości. Uważam że kluczowe będzie utrzymanie przeciwników z dala od własnej bramki.

Nawet 70 m od czerwono-czarny części boiska, Juventus jest niebezpieczny i może zaatakować w każdej chwili. Nie wiem czy Milan jest przygotowany na to spotkanie. Doceniam ich jednak wolę walki. Napastnicy będą musieli rozwścieczyć obrońców Juventusu na krótko przed przekroczeniem własnej połowy boiska.

Milan musi wyłączyć z gry Ronaldo. Jest tak się stanie, Juventus bardzo na tym straci.

 Zacznijmy od podstawowego faktu:

Juventus jest lepszy pod względem indywidualności. Aby wygrać to spotkanie, Milan będzie musiał zagrać jako kolektyw i wprowadzić w życie swoje pomysły. Akcje ofensywne muszą być przemienne: gra na skrzydłach, aby rozciągnąć grę i zmusić przeciwnika do stworzenia większej przestrzeni na boisku, a następnie zadać cios poprzez dogranie piłki przez środek boiska.

Jakie są moje przewidywania? Juventus jest faworyzowany na papierze, ponieważ Milan jest w niepewnej sytuacji. Piłka nożna jest jak życie: nigdy nie wiesz, co może się przydarzyć

Komentarze