Sacchi: Jestem przekonany, że Milan będzie mógł powalczyć o Scudetto

Sacchi: Jestem przekonany, że Milan będzie mógł powalczyć o Scudetto

Legendarny trener Milanu, Arrigo Sacchi wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport. Oto co 72-latek miał do powiedzenia:

Jestem bardzo szczęśliwy. Jestem przekonany, że Milan będzie mógł powalczyć o Scudetto. Cieszy mnie, że nowe władze wykonują dobrą robotę. Podobają mi się transfery w wykonaniu Leonardo i Maldiniego. To nie są tylko przedstawiciele dawnej ekipy Rossonerich. To są inteligentne osoby z charyzmą.

 Jestem przekonany, że Caldara będzie sprawował się dobrze w naszych barwach podobnie jak Higuain. Mieliśmy okazję podziwiać jego grę w Napoli i w Juventusie. Dzięki takim zawodnikom poczucie własnej wartości wzrośnie, podobnie jak pewność siebie i chęć współpracy między zawodnikami. Młodzi zawodnicy stają się mężczyznami. Teraz muszą się oni wykazać profesjonalizmem, wolą walki i chęcią do gry. Gattuso jest dobrym trenerem, ale będzie musiał jeszcze popracować nad niektórymi aspektami.

 W sezonie 1987-1988 Milan sięgnął po Scudetto, mimo że w w poprzednim sezonie zajęli piąte miejsce. Zarówno klub, jego historia i fani działają na korzyść Rossonerich. Fani muszą pomóc w realizacji marzeń Rino i kierownictwu w tym wyzwaniu, przed którym stoją.

Komentarze