Sacchi: Berlusconi nie chciał go w Milanie, mimo że był świetnym zawodnikiem

Sacchi: Berlusconi nie chciał go w Milanie, mimo że był świetnym zawodnikiem

Arrigo Sacchi udzielił wywiadu dla Rai 1. Oto, co legendarny trener Milanu miał do powiedzenia.

O Van Bastenie:

Pewien astrolog powiedział mi kiedyś, że Van Basten będzie często kontuzjowany i niestety przestanie grać w piłkę w wieku 28 lat.

O Gullicie:

Przed wygraną Scudetto w 1988 roku, Berlusconi poprosił zawodników o miesiąc abstynencji seksualnej. Natychmiast spojrzałem na Gullita, pokiwałem głową i powiedziałem Berlusconiemu, że Ruud chce coś powiedzieć. Ruud wstał i wykorzystując swoją fizyczność powiedział, że bez tego nie będzie on w stanie biegać.

O Rijkardzie:

Berlusconi nie chciał go w Milanie, mimo że był świetnym zawodnikiem. Fani Sportingu Lizbona przebili się przez drzwi i pobili klubowych działaczy. Galliani i Braida musieli ukryć podpisany kontrakt.

O Ancelottim:

Miał w 20 % niesprawne kolano. Miał problem z trzema łąkotkami i raz zerwane więzadło w kolanie, ale był inteligentnym i pełnym entuzjazmu zawodnikiem. Berlusconi miał wątpliwości co do niego. Galliani pracował pod przykryciem. W piątek wieczorem Galliani powiedział mi, że muszę przekonać Berlusconiego do transferu,  ponieważ zawarł on porozumienie z Romą. W sobotę miało zamknąć się mercato. Natychmiast do niego zadzwoniłem i powiedziałem mu, żeby sprowadził Ancelottiego, bo dzięki niemu moglibyśmy wygrać rozgrywki ligowe. On na chwilę zamilkł. Po chwili zgodził się na transfer. Następnego ranka sprowadziliśmy go do siebie i podpisaliśmy z nim kontrakt. Carlo był wielkim bohaterem naszej drogi po Scudetto. 

Komentarze

  • avatar
    arczi
    Wow super ciekawostki.