Rossi: Higuain jest najlepszym napastnikiem na świecie

Rossi: Higuain jest najlepszym napastnikiem na świecie

Paolo Rossi wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat dzisiejszych Derbów della Madonnina. Oto co były napastnik Milanu (1985-1986) miał do powiedzenia:

Porażka w dzisiejszych derbach przerwie czyjąś passę. Kto przegra derby, straci na moralach.

Higuain? Jest najlepszym napastnikiem na świecie. Przez wielu nie jest on uważany za gwiazdę, ponieważ nie wziął udziału w kilku finałach, ale jego potencjał jest większy niż w przypadku Lewandowskiego, Aguero czy Kane'a. Neymar i Cavani nie są typowymi dziewiątkami, więc nie ma o nawet o czym rozmawiać.

Icardi nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie, stać go na zdecydowanie więcej, dlatego też nie jest na podium. Pojawia się na boisku, ale w niewielu spotkaniach daje o sobie znać. Czasem przepada na boisku bez śladu. Nie będę ukrywał, że nie należy do moich ulubieńców i osobiście nie sądzę, aby w najbliższym czasie dokonał skoku jakościowego i taktycznego.

Cutrone? Naprawdę cenię sobie jego umiejętności. On jest prawdziwym napastnikiem. Potrafi przekazać swoją sportowa złość na boisko i zawsze znajduje się tam, gdzie powinien być.

Komentarze