Rossi: Obecność Gattuso, Maldiniego i Leonardo pozwala poczuć ducha starego, zwycięskiego Milanu

Rossi: Obecność Gattuso, Maldiniego i Leonardo pozwala poczuć ducha starego, zwycięskiego Milanu

Sebastiano Rossi udzielił wywiadu dla Sportmediaset. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

O derbach:

 Derby to specjalne spotkanie. Miałem szczęście, że niejednokrotnie udało mi się je wygrać. To spotkanie budzi naprawdę wielkie emocje. Kiedy miałem za plecami Curvę Nord [trybuna Interu, przyp.red.], słyszałem przeróżne wypowiedzi na mój temat. Kiedy za plecami miałem Curvę Sud, Milaniści udzielili mi niesamowitego wsparcia, którego mogli mi udzielić tylko oni.

 Czy kiedykolwiek obawiałem się strzałów ze strony piłkarzy Interu?

Nie, nawet wtedy, kiedy przy piłce był Klinsmann.

O Donnarummie:

 On wciąż musi się rozwijać, ma tylko 20 lat. Biorąc pod uwagę oczekiwania wobec niego, on jest zmuszony do rozwoju. Gigio powinien rozwijać się stopniowo, z roku na rok. W przyszłości może być jednym z największych bramkarzy w historii. Reina pozwala mu zachować spokój. Doświadczenie Hiszpana może pomóc mu się rozwinąć.

Jaki przewidujesz wynik niedzielnego spotkania?

Nie jest łatwo przewidzieć losy tego meczu. Aspekt emocjonalny towarzyszący temu spotkaniu jest również bardzo ważny. Kto nigdy nie uczestniczył w tego typu spotkaniu, nie wie jak to jest. Gattuso wie jak sobie poradzić w derbach i z pewnością wystawi na boisko zmotywowaną drużynę. Obecność Gattuso, Maldiniego i Leonardo pozwala poczuć ducha starego, zwycięskiego Milanu. 

Komentarze

  • avatar
    karp_fso
    Rossi wygląda jak Kurski z Miodowych Lat xD