Roque Junior: Obecny Milan nie jest taki sam jak za czasów Berlusconiego

Roque Junior: Obecny Milan nie jest taki sam jak za czasów Berlusconiego

Roque Junior udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

Czy śledzisz grę Milanu?

 W porównaniu do poprzednich lat nie oglądam spotkań aż tak często.  Przed wybuchem pandemii, w styczniu, byłem we Włoszech.

 Co myślisz o Lucasie Paqueta?

 Jeśli Milan go kupił, to dlatego, że posiada wielki talent. Musimy patrzeć na cały zespół, a nie tylko na pojedynczego zawodnika. Obecny Milan nie jest taki sam jak za czasów Berlusconiego. Mimo to oczekuje się pewnych wyników od zespołu i zawodników. W przypadku niektórych zawodników potrzeba więcej czasu na adaptację.

O Duarte:

Myślę, że stopniowo będzie wprowadzany do zespołu. Ma za sobą ciężką kontuzję. Znam go jeszcze z czasów gry dla Flamengo. To dobry zawodnik, który dobrze radzi sobie w pojedynkach 1 na 1 i ma dobrą technikę. We Włoszech liczy się gra jako kolektyw i lepiej jest zabezpieczyć się w fazie defensywnej. Jest to możliwe dzięki dobrej taktyce i technice. Leo wie, jak grać w piłkę i jak się rozwijać.

O Maldinim:

Paolo zna kulturę tego klubu. To dobry człowiek, który może pomóc Milanowi. 

O Leonardo:

 Leonardo udowodnił swoje umiejętności jako trener i działacz klubowy. On dobrze wie, jak zarządzać klubem i jak wygląda jego organizacja. Leonardo ma dobre relacje ze wszystkimi, szczególnie z zawodnikami.

 Jak się czułeś, kiedy doznałeś kontuzji  w finale w Manchesterze?

 Czułem wielkie rozczarowanie. Starałem się do samego końca zostać na boisku. Miałem wrażenie, że do samego końca będę w stanie wykonywać swoje obowiązki na boisku.

 Dlaczego tak niewielu Brazylijczyków gra obecnie w Milanie?

 W Brazylii zawsze byli wielcy zawodnicy. W przeszłości Milan zabiegał bardziej o takich zawodników. Kiedy jakiś Brazylijczyk radzi sobie dobrze w rodzinnej lidze, klub oczekuje za niego dużych kwot. W przeszłości Milan z powodzeniem ściągał takich zawodników. Nie możemy jednak zapominać o pewnych ograniczeniach ze strony różnych organizacji. W przeszłości było inaczej pod względem finansowym. 

Komentarze