Romagnoli: Zakładanie tych barw zawsze budzi emocje i jest powodem do dumy

Romagnoli: Zakładanie tych barw zawsze budzi emocje i jest powodem do dumy

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu dla magazynu Rivista Undici. Oto, co kapitan Milanu miał do powiedzenia:

O roli obrońcy:

Aby być obrońcą, musisz być dojrzały nawet bardziej od napastników, ponieważ musisz myśleć przed nimi. Kiedy atakujesz, możesz sobie pozwolić na to, aby popełnić błąd. W ten sposób stajesz się bardziej beztroski w ofensywie.

O zostaniu kapitanem Milanu:

Otrzymałem taką propozycję po odejściu Bonucciego. Kilka dni później, Gattuso podszedł do mnie i powiedział:

Jak się czujesz?

Odpowiedź była oczywista. Tak naprawdę obowiązki kapitana dotyczą tylko mediów podczas gdy w grupie i na boisku robisz to, co zawsze robiłeś.

Opaska na ramieniu kapitana nie może zostać odrzucona. Ten wybór trzeba zaakceptować z radością, a nie ze strachem. Milan zawsze będzie Milanem. Zakładanie tych barw zawsze budzi emocje i jest powodem do dumy.

O włoskich obrońcach:

Myślę, że włoska szkoła defensywy jest wciąż najlepsza na świecie. Obrońcy z przeszłości byli najlepsi, ale obecni obrońcy są również bardzo dobrzy jak na przykład Chiellini, Barzagli i Bonucci. Mam nadzieję, że młodzi obrońcy we Włoszech również będą odnosić sukcesy w przyszłości.

O swoim stylu gry:

Bardzo lubię grać w piłkę. Lubię podejmować ryzyko na boisku.

O najważniejszych osobach w swojej karierze:

Mihajlović jest jedną z osób, która oprócz Bonucciego i Chielliniego nauczyła mnie najwięcej.

O Mediolanie:

Podoba mi się system edukacji i sposób bycia ludzi mieszkających w Mediolanie. Oni są bardzo dyskretni. W Mediolanie można przejść po ulicy nie wiedząc ile zrobiono Tobie zdjęć. Kiedy jestem w mieście, lubię być po prostu 23-letnim chłopcem.

Komentarze