Romagnoli: Musimy również wygrać dla fanów

Romagnoli: Musimy również wygrać dla fanów

Wczoraj wieczorem w Mediolanie doszło do rozdania nagród Gentleman przyznawanych  między innymi za lojalność wobec drużyny i grę zgodnie z duchem Fair Play. Jednym z laureatów został obrońca Milanu Alessio Romagnoli. Oto co 23-latek miał do powiedzenia dla Milan TV:

O nagrodzie: 

To prestiżowa nagroda. Cieszę się, że ją otrzymałem. 


O sezonie: 

Jestem z niego całkiem zadowolony ale najważniejsze łóżeczko dla mnie jest grupa jaką tworzymy w Milanie. Moje początki nie były najlepsze, ponieważ nie byłem odpowiednio przygotowany, ale z czasem radziłem sobie coraz lepiej. Najważniejsze jest abyśmy stanowili kolektyw, a nie grali jako indywidualności. 


O Lidze Europy: 

Oczekiwaliśmy czegoś więcej w tym sezonie, nie możemy temu zaprzeczyć. Udało nam się osiągnąć nasz minimalny cel jakim jest Liga Europy. Teraz musimy utrzymać szóste miejsce i zapewnić sobie bezpośredni awans do tych rozgrywek.


 O meczu z Fiorentiną:

 Musimy wygrać to spotkanie za wszelką cenę. Inny rezultat niż wygrana nic nam nie daje. Musimy również wygrać dla fanów. Mamy nadzieję, że w niedzielę będzie ich dużo na San Siro.  


O defensywie:

 Dobrze, że wróciliśmy do gry czwórką obrońców. Bonucci daje nam dodatkową stabilizację w tym ustawieniu. 


O Gattuso: 

Jest człowiekiem szczerym i uczciwym, dobrze zna otoczenie Milanu i to jest dla nas bardzo ważne. Zawsze możemy liczyć na jego wsparcie. 


O drużynie:

 Musimy się poprawić pod wieloma względami. Jesteśmy młodym zespołem. Mamy nadzieję, że nadal będziemy się rozwijać i będziemy z czasem zdobywać coraz więcej doświadczenia.

Komentarze