Romagnoli: Mam tak wiele powodów, aby tutaj zostać

Romagnoli: Mam tak wiele powodów, aby tutaj zostać

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu dla Milan TV i Milannews.it. Oto, co kapitan Milanu miał do powiedzenia.

O meczu ze SPAL:

 Pracujemy ciężko każdego dnia, podobnie jak w ostatnich tygodniach. Zamierzamy dać z siebie wszystko, aby wygrać najbliższe spotkanie. Potem będziemy mogli spojrzeć na inne wyniki. Z pewnością będzie to trudne zadanie, ale naszym obowiązkiem jest wierzyć w realizację naszego celu. 

O Lidze Mistrzów:

Wierzymy w nią. Pewne rzeczy nie zależą jednak od nas. Naszym celem jest wygrana w najbliższym spotkaniu. Brak awansu do Ligi Mistrzów nie będzie uznawane za porażkę, ale będzie wielkim powodem do smutku. Popełniliśmy błędy w kilku spotkaniach. Teraz musimy dać z siebie wszystko na finiszu rozgrywek. W ostatnim meczu Frosinone dało z siebie maksimum i sprawiło nam wiele problemów, ale mimo to udało nam się wygrać to spotkanie. Zamierzamy ciężko pracować w tym tygodniu.

 O zespole:

 Zawsze byliśmy zjednoczeni, szczególnie w trudnych momentach. Jesteśmy bardzo blisko realizacji naszego celu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ale musimy w nie wierzyć.

O Abate:

 Poza boiskiem był przyjacielem i bardzo dobrym człowiekiem. Z pewnością odczujemy jego nieobecność w szatni. Niejednokrotnie dawał nam pomocną dłoń i pozwalał się rozwijać u swego boku. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy wspólnie świętować.

O Donnarummie:

 Jesteśmy wdzięczni za jego ostatnią interwencję przy rzucie karnym. To nas uratowało i pozwoliło nam wrócić do gry. Z pewnością zasługuje on na pochwały. Gigio jest bardzo dobrym zawodnikiem.

O Gattuso:

To był dla niego trudny rok, podczas którego bardzo się rozwinął. Zrobił on postępy w doskonaleniu naszych umiejętności i niejednokrotnie potrafił wyprowadzić nas z trudnej sytuacji. Dzięki niemu od razu rozpoczęliśmy ciężko pracę. Był bardzo dobry w zarządzaniu zespołem. Jego przyszłość? Plotki na jego temat nie wpływają na szatnię.

O Barzaglim:

 Dla wielu było punktem odniesienia. Chciałbym mu za wszystko podziękować. Miałem szczęście grać z nim w drużynie narodowej. Włoska piłka nożna będzie za nim tęsknić.

Po meczu z Interem:

 Byliśmy zbyt niewyraźni na boisku i popełnialiśmy zbyt wiele błędów w tamtym okresie. To była nasza wina. Ważne jest, aby uczyć się na własnych błędach.

O ewentualnym, kolejnym roku bez Ligi Mistrzów:

 Byłby to kolejny rok, w którym celem był awans do Ligi Mistrzów, a ten cel nie zostałby zrealizowany. Nadal jednak nic nie wiadomo. Do końca pozostała jeszcze jedna kolejka i wszystko może się zdarzyć.

O pobycie w Milanie:

 Czuję się tutaj dobrze. Media poświęcają wiele uwagi kierownictwu, ale ja zachowuję spokój i nie myślę o tym. Czuję się dobrze w Mediolanie. Jestem kapitanem Milanu. Mam tak wiele powodów, aby tutaj zostać.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Nie da się nie lubić Romagnoliego. Nie dość, że to bardzo dobry obrońca, to jeszcze ma fajny charakter. Widać w nim jakieś odbicie Baresiego, Maldiniego, Costacurty czy Nesty i czuję, że zapisze się na stałe w historii Milanu.
  • avatar
    Pablo80
    Forza Romek