Romagnoli: Dołożymy wszelkich starań, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów

Romagnoli: Dołożymy wszelkich starań, aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co kapitan Milanu miał do powiedzenia.

O poniedziałkowym spotkaniu w Lega Serie A:

 To było bardzo pozytywne spotkanie. Mieliśmy bezpośrednią konfrontację z sędziami, którzy wyjaśnili nam wiele rzeczy, które do tej pory nie były do końca jasne zarówno przez nas jak i dla innych zespołów. Z zadowoleniem przyjmujemy tego typu spotkania, ponieważ wiele sobie wyjaśniliśmy. To był miły poranek. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy z nas może popełnić błąd. Mecz z Juventusem to zamknięty rozdział. Musimy myśleć o następnych meczach.

O kolejnych wyzwaniach:

 Mamy do rozegrania jeszcze siedem spotkań, z czego jeden bezpośredni mecz z bardzo silnym rywalem. Musimy zaprezentować podobny poziom jak w Turynie.

O kibicach:

Nigdy nie mogliśmy narzekać na wielkie wsparcie z ich strony. Mamy nadzieję, że będzie przychodziło coraz więcej kibiców na stadion, aby nas wspierać.

O osobowości w zespole:

 Nie wydaje mi się, aby w naszym zespole brakowało nam osobowości, ponieważ grając dla Milanu każdy z nas musi pokazać odpowiednią osobowość. Pomimo młodego wieku stanowimy silną grupę. Musimy rozgrywać świetne spotkania i kontynuować naszą pracę, ponieważ pozostało tylko kilka spotkań do końca sezonu i każdy punkt jest kluczowy. Od soboty rozpoczynamy na nowo ten sezon.

O Lazio:

 Miło jest spotkać tak silną drużynę z silnymi zawodnikami jak Lazio. To będzie dobry test dla obu drużyn. Dla mnie osobiście to wyjątkowe spotkanie [prywatnie Romagnoli jest fanem Biancocelestich, przyp.red.], ale ważne jest to, aby każdy z nas dał z siebie wszystko, aby wygrać. Grają dobrą piłkę, posiadają świetnych napastników i dobrze zamykają swoje akcje. To będzie ciężkie, ale zarazem dobre spotkanie. Z pewnością będziemy na nie gotowi.

O napastnikach Lazio:

Immobile jest świetnym napastnikiem. Wszyscy dobrze znamy jego cechy. Caicedo i Correa również są groźni, ale nasza defensywa również potrafi się dobrze zaprezentować na boisku.

O obecnej sytuacji:

Jesteśmy spokojni. Dokładamy wszelkich starań, aby odizolować się od zbędnych czynników. Myślimy tylko o boisku i każdego dnia dajemy z siebie wszystko, aby być gotowi na weekendowe spotkania.

O Lidze Mistrzów:

Naszym celem jest Liga Mistrzów. To jest to, czego wszyscy chcemy. Dołożymy wszelkich starań, aby zakwalifikować się do tych rozgrywek.

O końcówce sezonu:

 Zawsze dajemy z siebie wszystko, aby osiągnąć nasz cel. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim czasie przechodziliśmy przez gorszy okres, ale to już przeszłość. Teraz jesteśmy gotowi i damy z siebie wszystko, aby dostać się do Ligi Mistrzów.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Bardzo mądre wypowiedzi, jak na kapitana Milanu przystało.