Romagnoli: Bycie kapitanem Milanu to dla mnie wielki powód do dumy

Romagnoli: Bycie kapitanem Milanu to dla mnie wielki powód do dumy

Alessio Romagnoli udzielił wywiadu dla Serie A TV. Oto co kapitan Milanu miał do powiedzenia:

Urodziłem się w miasteczku na wybrzeżu, niedaleko Rzymu. Gram w piłkę nożną od kiedy pamiętam. Kiedy byłem dzieckiem, często grałem w domu, przez co stwarzałem wiele szkód. Kiedy miałem 4 lata, grałem ze starszymi dziećmi. Z czasem zacząłem grać także w parkach i na lokalnych boiskach.

Pierwszy mecz Serie A, jaki obejrzałem był to mecz Lazio za kadencji Erikssona. Zakochałem się w tej drużynie od pierwszego wejrzenia. To był niesamowity zespół.

Kiedy byłem dzieckiem, kapitanem zespołu był Nesta. Został on kapitanem Lazio w podobnym wieku co ja obecnie: miał wtedy 23-24 lata. On był moim idolem. Wszyscy obrońcy we Włoszech wzorowali się na nim chcieli być tacy jak on. Miałem w pokoju nawet jego plakat. Do dziś jest on w domu moich rodziców.

Najważniejsze osoby, które pozwoliły mi być tutaj, gdzie jestem, należą do mojej rodziny. Są to w szczególności moi rodzice i bracia. Podróżowali ze mną po całych Włoszech, poświęcili dla mnie wszystko, abym mógł zrealizować swoje marzenia. Jestem im za to naprawdę wdzięczny.  

Zawsze miałem okazję przebywać w świetnym w środowisku. Kiedy grałem dla AS Romy, zawsze nocowałem w domu rodzinnym, gdzie czuję się najlepiej wśród najbliższych.

Oprócz piłką nożną, interesuję się samochodami i rowerami. Uwielbiam Formułę 1 i Moto GP. Posiadam wiele samochodów w swoim garażu. Moim ulubionym jest Ferrari 488. Posiadam tatuaż z Valentino Rossim.

Wierzę, że Milan może rozwinąć się w ciągu najbliższego sezonu i pokazać się z lepszej strony, aniżeli w poprzedniej kampanii. Milan ponownie chce stać się wielki, budzić postrach wśród innych zespołów i  zdobywać najważniejsze trofea. Naszym celem jest ciągłe rozwijanie się i doskonalenie naszej gry.

Higuain wyciągnął do nas pomocną dłoń. Gdziekolwiek on nie był, zawsze odciskał mocny ślad w drużynach, w których  grał. Z tego co pamiętam, on zdobył przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu, w którym grałem przeciwko niemu.

W drugiej i trzeciej kolejce zmierzymy się z Napoli Romą. To będą bardziej emocjonujące i wymagające spotkania. Każdy młody zawodnik chciałby grać w tego typu spotkaniach. Początek sezonu będzie dla nas bardzo intensywny. Musimy jak najlepiej rozpocząć te rozgrywki. Wierzę, że pierwsze spotkania z moim udziałem w roli kapitana będą dla mnie emocjonujące.

 Będę miał okazję nosić opaskę kapitana, którą w przeszłości nosili tacy zawodnicy jak Baresi i Maldini. To dla mnie wielki powód do dumy. To oznacza, że drużyna darzy mnie zaufaniem.

Bycie kapitanem wymaga od Ciebie odpowiedzialności oraz stawiania czoła wszelkim problemom za każdym razem, niezależnie od okoliczności.

Moja rada jest taka, że nie należy się poddawać, trzeba walczyć o marzenia i korzystać z każdej nadarzającej się okazji. Marzenia nic nie kosztują, a można dzięki nim wiele zyskać.  Lepiej o coś powalczyć aniżeli później żałować.

Ściskam wszystkim fanów Milanu na całym świecie. Trzymajcie za nas kciuki.

Forza Milan!

Komentarze

  • avatar
    arczi
    Trochę za dużo o tym słabym Lazio Panie kapitanie.